wczytywanie treści
Aktualności
05-06-2020
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (31 maja 2020r.)

 

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili:
śp. Zbigniew Helman i Wanda Kacprzyk. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…… 

 

2. Dzisiaj o godz. 15:00 w Bazylice Katedralnej 2 alumnów naszego Seminarium Duchownego przyjmie z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza święcenia Diakonatu. Otoczmy ich naszą szczerą modlitwą.

 

3. W związku ze zniesieniem przez władze państwowe obostrzeń dotyczących limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość udziału
w liturgii wszystkim wiernym, z dniem 30 maja 2020 r. Ksiądz Biskup Ordynariusz odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, a także apeluje o przystąpienie do spowiedzi i Komunii wielkanocnej (obowiązek wynika
z przykazań kościelnych).

Konferencja Episkopatu Polski przedłuża ten czas do 7 czerwca.

Z tej racji zachęcamy do spowiedzi, każdego dnia przed Mszą Św., a szczególnie
w I piątek miesiąca….

 

4. Miesiąc czerwiec, w sposób szczególny dedykowany jest Najświętszemu Sercu Jezusowemu, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii będą sprawowane każdego dnia o godz. 17:30.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególnie pamiętamy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Spowiedź w piątek rano od godz. 6:45 oraz wieczorem od godz. 17:30. W sobotę nie będzie Mszy Św. o godz. 7:00, natomiast o godz. 9:00 – nabożeństwo i Msza Święta wynagradzająca za zniewagi i obelgi raniące Niepokalane Serce NMP.

6. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 do 17:00. Można też zadzwonić i umówić się na spotkanie w innych godzinach.

    Numery pod które możemy dzwonić:

ks. proboszcz: 518 014 894

ks. Adam: 737 853 854

ks. Łukasz: 695 491 979

7. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i radości. A także składamy najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom.

 

Szczęść Boże!