wczytywanie treści
Aktualności
07-06-2020
Niedziela Najświętszej Trójcy

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(07 czerwca 2020r.)

 

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił: śp. Marcin Durma. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…… 

 

2. Dzisiaj o godz. 10:00 Msza Św. z okazji święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Po jej zakończeniu będziemy mogli wysłuchać krótkiego koncertu Pana Tomasza Kamińskiego wraz z zespołem.

Zapraszamy też do obejrzenia okolicznościowej wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II – patronowi naszego województwa. Ta wystawa znajduje się wzdłuż chodnika przebiegającego obok katedry po lewej stronie wychodząc ze świątyni.

 

3. W czwartek 11 czerwca będziemy przeżywali - Uroczystość Bożego Ciała.
Tego dnia ludzie wierzący wychodzą na ulice, by pokazać wszystkim Jezusa
w Najświętszym Sakramencie, który jest Odkupicielem człowieka.

Główna Msza św. będzie sprawowana o godz. 10.00.  Następnie wyruszy procesja Eucharystyczna, która w tym roku ze względu na stan epidemiczny przejdzie tylko wokół Katedry….

Pozostałe Msze Św. tego dnia o godz. 8:00 i 18:00.

 

4. Za tydzień w niedzielę o godz. 15:00 w Bazylice Katedralnej 6 Diakonów naszego Seminarium Duchownego przyjmie z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza święcenia Prezbiteratu. Wśród nich jest diakon Kamil, który miał w naszej parafii praktyki duszpasterskie. Otoczmy modlitwą zarówno Kamila jak i jego współbraci.

 

5. W przyszłą niedzielę, 14 czerwca, będziemy przeżywali święto Patrona naszego miasta
bł. Michała Kozala BM. wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II 33 lata temu.

Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich na wspólną modlitwę w intencji Włocławka i jego Mieszkańców zanoszoną przez orędownictwo bł. Biskupa Michała.

Uroczysta Msza Święta o godz. 10:00.

 

6. Miesiąc czerwiec w sposób szczególny dedykowany jest Sercu Jezusowemu, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii będą sprawowane każdego dnia o godz. 17:30 z wyjątkiem soboty i niedzieli – w te dni nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy Świętej wieczorowej….

Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym. W sobotę 13 czerwca w dniu Fatimskim podczas nabożeństwa oddamy się również w opiekę Matce Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

 

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do środy
w godz. 16:00 do 17:00. Można też zadzwonić i umówić się na spotkanie w innych godzinach.

ks. proboszcz: 518 014 894,  ks. Adam: 737 853 854,  ks. Łukasz: 695 491 979

 

8. W tym tygodniu w poniedziałek i sobotę nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00.

 

9. Na dni spotkań z Eucharystycznym Chrystusem, życzymy wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, wszelkiego błogosławieństwa i radości. A także składamy najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom.

 

Szczęść Boże!