wczytywanie treści
Aktualności
20-09-2020
XV Niedziela Zwykła

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(20 września 2020r.)

 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: Marianna Pietrzak oraz Leszek Gawrysiak, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:30. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz iim  dać, Panie….

 

W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w poniedziałek: Święto Św. Mateusza, Ap. i Ewangelisty

- w środę:wsp. Św. Pio z Pietrelciny , K.

 

W dniu dzisiejszym przypada III niedziela miesiąca – bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na prace prowadzone
w Katedrze.

Natomiast po każdej Mszy świętej przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Ziemię Świętą, przeniesiona przez papieża Franciszka z Wielkiego Piątku. „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z osobami pragnącymi przystąpić do sakramentu Bierzmowania, które nie mogły tego uczynić w czerwcu ze względu na pandemię.

Natomiast młodzież z klas 8, która pragnie przystąpić do sakramentu Bierzmowania zapraszamy za tydzień  (niedziela27 września), na godz. 12:00.

 

W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie katechetów pracujących w naszej parafii.

 

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu –

odponiedziałku do czwartku od godz. 17:00.

 

We wrześniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku

 w godz. od 16:00 do 17:00.

 

Zgromadzenie Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi zaprasza uczennice
8 klas, szkół średnich i studentki na weekendowe spotkania formacyjne w roku szkolnym oraz na rekolekcje w czasie ferii i wakacji. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie przy wyjściu z katedry, a także na stronie internetowej Zgromadzenia: siostrywspolnejpracy.pl. Zgłoszenia przyjmuje s. Rut Zawadzka
(tel. 728 601 201)

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra,  a także kalendarzy na 2021 rok.

 

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom
i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 

 

Szczęść Boże!