wczytywanie treści
Aktualności
06-12-2020
II Niedziela Adwentu

II NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(6 grudnia 2020r.)

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do domu Ojca śp.: Stanisława Obuchowicz- Korpan, Adam Matecki oraz Celina Wasilewska. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

w poniedziałek – wsp. Św. Ambrożego, BDK.

we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

 

 1. Trwamy w  czasie Adwentu, czyli radosnym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Dlatego zapraszamy do udziału w Roratach, czyli Mszach świętych wotywnych
  o Najświętszej Maryi Pannie.

  w środę, czwartek i piątek  o godz. 18.00;

 

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 21 dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła
  na Wschodzie. W całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na ten cel.

 

 

 1. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć opłatki na stół wigilijny. Składana przy tej okazji ofiara jest podziękowaniem Panu Kościelnemu za jego pracę w naszej parafii.  Są także dostępne świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie dla dzieci z ubogich rodzin.

 

 1. W najbliższy czwartek przypada 75. rocznica urodzin J.E. Ks. Bpa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa. Msza święta dziękczynna w intencji Dostojnego Jubilata z przedstawicielami duchowieństwa diecezji włocławskiej sprawowana będzie w katedrze w środę o godz. 11.00.

 

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju. Msza święta w intencji Ojczyzny i  ofiar Stanu Wojennego będzie sprawowana o godzinie 10.00.

 

 1. W najbliższym czasie rozpoczniemy budowę Żłóbka, zostały też zamówione Choinki. Ofiary na ten cel możemy składać do puszki znajdującej się na końcu Katedry, bądź indywidualnie u Księży.
  Za każdy dar serca i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać. 

 

 1. W tym tygodniu nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00.

 

 1. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17.00.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie najnowszego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”.

 

 1. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, w tym wyjątkowym czasie adwentu życzymy, abyśmy wspólnie poprzez dobre czyny, zdobywali górę świętości i łaskę Bożą.

 

Szczęść Boże!