wczytywanie treści
Aktualności
13-12-2020
III NIEDZIELA ADWENTU

III NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(13 grudnia 2020r.)

 

W ostatnim tygodniu do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: s. Aurelia Biegańska, Jadwiga Kaser, Kazimierz Fijałkowski oraz Irena Nitkowska, której pogrzeb odbędzie się w środę. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ……

W poniedziałek przeżywać będziemy w liturgii Kościoła wspomnienie św. Jana od Krzyża, KDK.

Przed nami ostatni tydzień Adwentu, czyli czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Dlatego zapraszamy do udziału w Roratach, czyli Mszach świętych wotywnycho Najświętszej Maryi Pannie: we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.00.

Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć  opłatki na stół wigilijny, a także świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie dla dzieci z ubogich rodzin.

Dziś przypada 39. Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju. Msza święta w intencji Ojczyzny oraz wszystkich ofiar stanu wojennego dziś o godz. 10:00. Możemy także włączyć się w inicjatywę „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności” zapalając dziś o 19.30 świecę w oknach naszych domów na znak pamięci. Do włączenia się w te inicjatywę zachęca przewodniczący KEP.

Papież Franciszek pragnąc uczcić 150. Rocznicę ogłoszenia przez błogosławionego Piusa IX św. Józefa Oblubieńcem Maryi i patronem Kościoła katolickiego ogłosił rok 2021 rokiem szczególnie poświęconym Opiekunowi Jezusa. Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret o odpustach na rok św. Józefa.

Spotkanie organizacyjne osób  przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
dla dorosłych (19.12.) odbędzie się w środę 16 grudnia  po Mszy Św. o godz. 18:00. Bardzo prosimy wszystkich o dostarczenie brakujących dokumentów.

Rozpoczynamy prace przy budowie żłóbka i dekoracji świątecznej. Zostały też zamówione choinki. Ofiary na ten cel możemy składać do puszki znajdującej się na końcu Katedry, bądź indywidualnie u Księży. Za każdy dar serca i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od poniedziałku do czwartku od godz. 17:00.

Od piątku w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywali dni skupienia adwentowego, które poprowadzi ks. Łukasz Dzikiewicz- wikariusz naszej parafii.Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i przeżycia duchowego tego świętego czasu.

Plan rekolekcji:

PIĄTEK 18 GRUDNIA

18.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich

SOBOTA 19 GRUDNIA

10.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich (sakrament namaszczenia chorych)

18.00 – Msza święta z nauka dla wszystkich (bierzmowanie dla dorosłych)

NIEDZIELA 20 GRUDNIA

  7.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich

  8.30 – Msza święta z nauką dla wszystkich

10.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich

12.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich 

18.00 – Msza święta z nauką dla wszystkich

 

Spowiedź w sobotę pół godziny przed każdą Mszą Świętą (9.30 i 17.30)

Ofiary składane na tace podczas dni skupienia będą przeznaczone na wystrój szopki.

   Z racji rekolekcji kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.

Swój pobyt w szpitalu po zakażeniu koronawirusem zakończył biskup senior Stanisław     Gębicki. Ksiądz biskup czuje się dobrze i przebywa w domu. Prosimy o modlitwę w intencji szybkiego powrotu do pełni sił dla księdza biskupa seniora.

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”, oraz miesięcznika „Ex Cathedra” w którym oprócz wspaniałych artykułów i ciekawostek z życia Kościoła.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, w tym wyjątkowym czasie adwentu życzymy, abyśmy wspólnie poprzez dobre czyny, zdobywali górę świętości i łaskę Bożą. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!