wczytywanie treści
Aktualności
20-12-2020
IV Niedziela Adwentu

IV NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(20 grudnia 2020r.)

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili świętej pamięci: Tomasz Zapiec, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz Kazimierz Borkowski, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.
 2. Dobiega kresu czas Adwentu czyli radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem dlatego zapraszamy na ostatnie w tym roku Msze św. Roratnie w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00
 3. W czwartek 24 grudnia nie będzie Mszy św. godz.. 18:00, a o północy - Uroczysta Eucharystia z Wigilii Bożego Narodzenia zwana Pasterką w intencji wszystkich parafian i gości. Zachęcamy do zachowania w tym dniu tradycyjnego postu.
 4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia i w drugi  dzień świąt Bożego Narodzenia tj. 26 grudnia - Msze Św. o   8:30,  10:00,  12:00  i  18:00.

 

W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 1. Decyzję co do formy tegorocznej kolędy podamy w przyszłą niedzielę.
 2. W tym tygodniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek.

W bardzo pilnych sprawach w pozostałe dni robocze prosimy kontaktować się indywidualnie z księżmi.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na dekorację świąteczną naszej świątyni, szczególnie te składane dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Przy tej okazji chcielibyśmy bardzo podziękować tym którzy włożyli wiele czasu i pracy w całe to dzieło. Dziękujemy Siostrze Anieli, Panom Kościelnym Rafałowi i Sebastianowi, Tomaszowi Cierlickiemu, ministrantom Adamowi i Tomaszowi Szpiek.
 2. Przy wyjściu z katedry możemy jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”
 3. Ze względu na chorobę księdza proboszcza Ksiądz Biskup Ordynariusz dekretem z dnia 17 grudnia zgodnie z prawem kanonicznym mianował
  ks. Łukasza Dzikiewicza  tymczasowym administratorem parafii. Funkcję tę będzie pełnił  przez okres choroby i rekonwalescencji księdza Proboszcza.
 4. Pragniemy poinformować iż stan zdrowia Księdza proboszcza ulega systematycznej poprawie i jest stabilny. W najbliższych dniach planowane jest przeniesienie księdza Prałata z intensywnej terapii na zwykły oddział i podjęcie rehabilitacji. W dalszym ciągu polecamy osobę księdza Proboszcza nieustającej modlitwie wszystkich parafian mając nadzieję na jego szybki powrót do pełni sił.
 5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” w którym wśród wielu ciekawych artykułów min. znajdziemy i te dotyczących znaczenia Świąt Bożego Narodzenia. Jest także dodatek specjalny – śpiewnik z kolędami i kalendarz na 2021 r. (7zł).
 6. Najserdeczniejsze życzenia składamy wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia w sposób szczególny naszemu organiście Panu  Adamowi Klareckiemu.

Na czas radosnego świętowania w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych niech Bóg umocni nas swoim błogosławieństwem.

 

 

 

Szczęść Boże!