wczytywanie treści
Aktualności
17-01-2021
II NIEDZIELA ZWYKŁA

II NIEDZIELA  ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (17 stycznia 2021r.)

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara , biskupa

w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 1. Dzisiaj przypada 3. niedziela miesiąca – tradycyjnie ofiarami wspieramy prace remontowe
  w Katedrze, za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Jak już informowaliśmy tegoroczna kolęda  w naszej parafii będzie miała inną niż zwykle formę. Będziemy spotykać się z naszymi parafianami na Eucharystii i wspólnym kolędowaniu w katedrze. Spotkania kolędowe rozpoczniemy w poniedziałek 1 lutego, a porządek spotkań podamy w przyszłym tygodniu. Po Mszy Świętej każda rodzina otrzyma okolicznościową pamiątkę z obrzędem błogosławieństwa mieszkania. Będziemy także błogosławić wodę, którą można przynieść do katedry w swoich naczyniach lub zabrać wodę już poświeconą pamiętając o dezynfekcji rąk. Można będzie złożyć ofiarę kolędową będącą wyrazem troski o potrzeby gospodarcze i remontowe naszej parafii. Jeśli ktoś życzy sobie aby fakt złożenia ofiary został odnotowany w kartotece parafialnej to bardzo prosimy, aby ofiara taka złożona była w kopercie z imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Dopełnieniem spotkania w kościele będzie wspólna modlitwa rodziny po przyjściu do domu i pokropienie domu wodą święconą.
 3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od wtorku do czwartku w godz. od 16. do 17.
 4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od wtorku do czwartku od godz. 17.
 5. W czwartek po Mszy wieczornej  odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
 6. Trwamy w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan, niech nie braknie nam modlitewnej troski o to, aby wszystkich chrześcijan łączyło jedno serce i jeden duch.
 7. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi, w którym zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Dlatego w niedzielę 24 stycznia będziemy modlić się za poszkodowanych, będzie także można złożyć datek na pomoc poszkodowanym.
 8. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363.

Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.
 2. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nowo rozpoczętego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia ślemy najserdeczniejsze życzenia. 

W sposób szczególny pamiętamy o Panu Kościelnym Sebastianie, który w tym tygodniu obchodzi swoje imieniny. Życzymy Mocy Bożego Ducha na każdy ich dzień życia. 

W tym tygodniu przypada także Dzień Babci i Dzień Dziadka. Wszystkim osobom które noszą ten piękny tytuł życzymy już dzisiaj obfitości błogosławieństwa Bożego i pociechy ze swoich ukochanych wnuków.

 

Szczęść Boże!