wczytywanie treści
Aktualności
06-06-2021
X Niedziela Zwykła

X NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(6 czerwca 2021r.)

1.W dniu dzisiejszym przeżywamy 30 lecie wizyty Jana Pawła II w naszej Katedrze.

Podczas Mszy Świętych o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00 będzie towarzyszył nam zespół „Jordan” ze Zduńskiej Woli. Po Mszy o godz. 18:00 nastąpi nabożeństwo dziękczynne. Serdecznie zapraszamy!

2.Dzisiaj o godz. 15:00 - 2 Diakonów naszego Seminarium Duchownego przyjmie z rąk Ks. Biskupa święcenia Prezbiteratu. Otoczmy ich naszą modlitwą.

3.Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie sprawowane w tym tygodniu o godz. 17:30 - z wyjątkiem soboty – tego dnia nabożeństwo po Mszy Św. wieczorowej.  

  Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała  - będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym. W czwartek na zakończenie oktawy – przynosimy do poświęcenia wianki z ziół i kwiatów.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

4.W piątek 11 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, wraz z pasterzami i wiernymi Kościoła w Polsce, nastąpi odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski tego dnia w łączności z cały Kościołem w Polsce ten sam gest będzie powtórzony w poszczególnych parafiach, także w i naszej świątyni.

Serdecznie zapraszamy do zawierzenia się Sercu naszego Pana!

5.W niedzielę, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18:00 Msza Św., po zakończeniu której procesja z figurą Matki Bożej wokół katedry.

6.Również za tydzień w niedzielę 13 czerwca o 12:00 sprawowana będzie Msza Święta w 60 rocznicę – I Komunii Świętej.

Organizatorzy zapraszają uczniów dawnych szkół nr.3; 4; 8 i 9 - którzy w 1961 roku przyjmowali po raz pierwszy do swego serca Pana Jezusa.

7.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy”.  

8.Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wytrwałości i satysfakcji w podejmowaniu codziennych obowiązków. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.

 

 

Szczęść Boże!