wczytywanie treści
Aktualności
20-06-2021
XII Niedziela Zwykła

XII NIEDZIELA  ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (20 czerwca 2021r.)

1.Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które
w naszej parafii są sprawowane każdego dnia o godz. 17:30 z wyjątkiem soboty - w tym dniu nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy Świętej wieczorowej.

2.Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca tradycyjnie ofiarami wspieramy prace remontowe w naszej świątyni. Bóg zapłać!

 

3.Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski z dniem dzisiejszym znosi dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Treść Dekretu:

 

„W nawiązaniu do decyzji podjętej przez Konferencję Episkopatu Polski podczas jej zebrania plenarnego w dniu 11 czerwca 2021 r., a także w związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną i w konsekwencji zniesieniem przez władze państwowe znacznej części obostrzeń dotyczących limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, z dniem 20 czerwca 2021 r. znoszę dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii udzieloną dekretem z dnia z dnia 12 listopada 2020 r. (L.dz. 1106/2020).

Informację o odwołaniu dyspensy należy podać wiernym do publicznej wiadomości.

Wszystkich ogarniam modlitwą i z serca błogosławię”

 

4.Jutro swoje imieniny obchodzi Biskup Senior Wiesław Alojzy Mering. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym solenizancie.

 

5.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika „Idziemy”.

 

6.Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy radosnej niedzieli i obfitości Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. A wszystkim Ojcom, którzy swoje święto obchodzą w najbliższą środę ślemy moc serdecznych życzeń i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

 

 

Szczęść Boże!