wczytywanie treści
Aktualności
27-06-2021
XIII Niedziela Zwykła

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(27 czerwca 2021r.)

 

1.W minionym tygodniu do domu ojca powrócili: śp. Kazimiera Pawlicka, Marcin Henke, Artur Kijewski. Najbliższym składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

2.W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

w poniedziałek – wsp. Św. Ireneusza, BM. 

we wtorek - Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła  

w piątek – wsp. NMP Licheńskiej;

w sobotę – Święto Św. Tomasza Ap.;

 

3.Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach czerwcowych, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:30.

4.Od kilku lat liturgiczna Uroczystość Świętych Piotra i Pawła obchodzona jest w kościele jako Święto Papieskie – dzień szczególnej modlitwy w intencji urzędującego papieża. Nuncjatura Apostolska w Polsce nie będzie w tym roku organizowała żadnych centralnych uroczystości, a Konferencja Episkopatu Polski wzywa do celebrowania tej okoliczności w sposób szczególny
w kościołach katedralnych a także w parafiach. 

.Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka w najbliższy wtorek. O Godz. 17:30 – nabożeństwo czerwcowe i o 18:00 – Msza Święta.

 

6.W rozpoczynającym się tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:30.

7.W sobotę Msza Św. wynagradzająca za zniewagi i obelgi raniące Niepokalane Serce NMP oraz nabożeństwo różańcowe – tradycyjnie o godz. 9:00.

8.Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy

9.Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz błogosławionego całego tygodnia, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlopy udanego i radosnego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo

 

Szczęść Boże!