wczytywanie treści
Aktualności
18-07-2021
XVI niedziela zwykła

1. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do domu Ojca powrócił: Dariusz Osiński. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu…..

 

2. Dzisiaj przypada 3 niedziela miesiąca – tradycyjnie ofiary złożone na tacę przeznaczamy na prace prowadzone w Katedrze – szczególnie na remont dachu. Dziękujemy także za ofiary indywidualne na ten cel.

 

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w czwartek: święto św. Marii Magdaleny

- w piątek: święto św. Brygidy Zak.– patronki Europy

- w sobotę: wsp. św. Kingi, Dz.

 

4. Dzisiaj rozpoczynamy obchody 22 Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia”. Z tej okazji misyjne stowarzyszenie MIVA Polska zwraca się do Kierowców i Użytkowników pojazdów mechanicznych z apelem który polega na tym, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku
i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy.

My również będziemy mogli włączyć się w to dzieło. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej nastąpi coroczne poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyżej wymieniony cel.

 

5. Za tydzień w niedzielę swoje imieniny będzie obchodził Ksiądz Biskup Ordynariusz Krzysztof. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Czcigodnym Solenizancie.

 

6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu –  od poniedziałku do piątku od godz. 17:30.

 

7. W dniu 6 sierpnia, wyrusza na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej.

Zapisy na szlak pątniczy w kancelarii parafialnej w godzinach: 8:00-9:00 i 16:00-17:00.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Idziemy

 

9. Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił
w nowo rozpoczętym tygodniu. A Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.

 

Szczęść Boże!