wczytywanie treści
Aktualności
20-03-2022
III Niedziela Wielkiego Postu

III NIEDZIELA WIELKIEGO POST
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (20 marca 2022r.)

 

1.          Apel Przewodniczącego KEP (…) 

2.          W tym tygodniu  w liturgii kościoła będziemy przeżywali: 

-  piątek 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 

 W tym dniu na godz. 17:00 – zapraszamy na szczególne nabożeństwo w intencji pokoju na świecie. W jedności z Następcą Świetego Piotra będziemy wznosić modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. 

Natomiast w Sanktuarium MB Łaskawej we Włocławku w nocy z 25/26 marca – odbędzie się noc czuwania w intencji pokoju na świecie oraz zaprzestania wojny w Ukrainie. 

3.          W ostatnim tygodniu w drodze do wieczności poprzedzili nas śp.: Janina Janiszewska 
i Teresa Żurawska. 

Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polećmy Bożemu Miłosierdziu. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…. 

4.     Dzisiaj kończymy rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczył ks. Adam Kłonowski – doktorant UKSW w Warszawie. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Adamowi za ten szczególny czas poświęcony dla naszej wspólnoty parafialnej. 

5.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. 

piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30

niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:15

Ofiary składane podczas tych nabożeństw przeznaczone będą na dekorację i kwiaty 
do Grobu Pańskiego.

6.     W czasie Wielkiego Postu należy pamiętać, aby jeszcze bardziej otworzyć swoje serce na drugiego człowieka. W naszej parafii możemy to uczynić poprzez jałmużnę Wielkopostną. Skrzynka na ofiary znajduje się na końcu Katedry za ławkami. 

Za każdy wyraz życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać!

7.     Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363. Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

8.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” a także  naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra.

9.     Drogim Parafianom i Miłym Gościom  na święty czas Wielkiego Postu życzymy odkrywania Bożych dróg w codzienności. Serdeczne życzenia i pamięć w modlitwie wyrażamy wobec wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. 

 

Szczęść Boże!