wczytywanie treści
Aktualności
03-04-2022
V Niedziela Wielkiego Postu

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (3 kwietnia 2022r.)

 

1.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili śp. Paweł Golecki oraz Ryszard Siwek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..

2.Trwamy w szczególnym czasie Wielkiego Postu, dlatego serdecznie zapraszamy

do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

- W niedzielę - Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:15

- W najbliższy piątek – zgodnie z wieloletnią tradycją (zachwianą przez pandemię) – zapraszamy na godz. 17:00 na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta.

Gromadzimy się na dziedzińcu klasztornym OO. Franciszkanów, a następnie ulicami: Plac Wolności, ul. 3 Maja, ul. Cyganka, Plac Kopernika, udamy się do Katedry.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej, będzie sprawowana Msza Święta.

Ofiary składane podczas tych nabożeństw przeznaczone będą na dekorację i kwiaty
do Grobu Pańskiego.

3.Za tydzień – Niedziela Palmowa. Podczas Eucharystii o godz. 10:00 odbędzie się procesja z palmami na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z grupy parafialnej - zapraszam na obowiązkowe spotkanie w środę 6 kwietnia na godz. 16:00.

5.Spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w sobotę

9 kwietnia o godz. 16:00

6.W czasie Wielkiego Postu należy pamiętać, aby jeszcze bardziej otworzyć swoje serce na drugiego człowieka. W naszej parafii możemy to uczynić poprzez jałmużnę Wielkopostną. Skrzynka na ofiary znajduje się na końcu Katedry za ławkami. Za każdy wyraz życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać!

7.Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363. Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” –

9.Drogim Parafianom i Miłym Gościom  na święty czas Wielkiego Postu życzymy odkrywania Bożych dróg w codzienności. Serdeczne życzenia i pamięć w modlitwie wyrażamy wobec wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

 

 

Szczęść Boże!