wczytywanie treści
Aktualności
05-06-2022
Niedziela Zesłania Ducha Świętego

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (05 czerwca 2022r.)

 

1.Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

2. W poniedziałek  6 czerwca , przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zawierzenia się naszej najlepszej Matce Maryi. W czwartek 9 czerwca natomiast obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to okazja do medytacji nad znaczeniem kapłaństwa i wspierania osób duchownych w trosce prowadzenia ludzi do Chrystusa.

3.W poniedziałek o godz. 19:00 zapraszamy na przedostatni już koncert z cyklu XXXI Katedralnych Koncertów Organowych

4. W środę Kościół wspomina w liturgii św. Jadwigę Królową, w piątek bł. Bogumiła- patrona diecezji, w sobotę św. Barnabę Apostoła.

5. Także w sobotę o godz. 11:00 w  katedrze pięciu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia prezbiteratu. Otoczmy diakonów naszą serdeczną modlitwą.

6.W przyszłą niedzielę 12 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy która kończy w Kościele okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

7. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z rozważaniami dotyczącymi 33 uderzeń serca Pana Jezusa , które w naszej parafii są sprawowane codziennie o godz. 17:30

8. Ksiądz Proboszcz składa wszystkim parafianom i przyjaciołom wyrazy serdecznej wdzięczności za wsparcie modlitewne, zamówione Msze Święte oraz wszelkie gesty życzliwości w związku z chorobą i pobytem jego mamy w szpitalu oraz  w dalszym ciągu prosi o modlitwę w intencji mamy oraz o potrzebne siły dla niego i całej rodziny w tym trudnym dla nich czasie.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - Tygodnika „Idziemy” oraz naszego pisma parafialnego „Ex cathedra”.

10.Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom  życzymy, radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu.

 

Szczęść Boże!