wczytywanie treści
Aktualności
12-06-2022
Niedziela Trójcy Świętej

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(12 czerwca 2022r.)

 

1.Dzisiaj W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Maria Dorsz. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

2.W poniedziałek na godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na ostatni w tym roku występ w ramach  - XXXI Katedralnych Koncertów Organowych. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

3.Również w poniedziałek, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. W tym miesiącu ze względu na koncerty organowe, nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17:00.

4.We wtorek 14 czerwca, będziemy przeżywali Uroczystość bł. Michała Kozala BM. wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II 35 lat temu. Jednocześnie jest to wielkie święto wszystkich mieszkańców Włocławka, ponieważ bł. Michał Kozal w 2002 r. został ogłoszony jego patronem.

Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich na wspólną modlitwę w intencji naszego Miasta zanoszoną przez orędownictwo bł. Biskupa Michała.

Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00.

Osoby które w tym dniu przyjmą Sakrament Bierzmowania wraz ze świadkami proszone są
o przybycie na godz. 17:00 i zajęcie swoich wyznaczonych miejsc.

W tym dniu nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy Świętej porannej o godz. 9:00.

5.Przed nami Uroczystość Bożego Ciała, która przypada w najbliższy czwartek
16 czerwca. Tego dnia ludzie wierzący wychodzą na ulice, by pokazać wszystkim Jezusa
w Najświętszym Sakramencie, który jest Odkupicielem człowieka.

Główna Msza św. będzie sprawowana w Katedrze o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie J.E. Ksiądz Biskup Krzysztof Wętkowski. Następnie wyruszy procesja Eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do 4 ołtarzy i zakończy się przy parafii św. Jana Chrzciciela.

Pozostałe Msze Św. tego dnia o godz. 8:00 i 18:00.

Wszystkie chętne dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej
i Komunii rocznicowej oraz dzieci z innych klas szkół podstawowych i przedszkola, które pragną zaangażować się aktywnie w procesję podczas Bożego Ciała, a także podczas oktawy, siostra Katarzyna  zaprasza na spotkanie w poniedziałek i środę o godz. 16:30.

6.W najbliższą sobotę w Katedrze o godz. 11:00 – będzie sprawowana Msza Św.

w intencji Księdza Biskupa Wiesława Meringa z racji 50 rocznicy święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.Miesiąc czerwiec w sposób szczególny dedykowany jest Sercu Jezusowemu, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii będą sprawowane każdego dnia o godz. 17:30 z wyjątkiem wtorek – po Mszy Św. o godz. 9:00, czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00, i w sobotę po Mszy Św. godz.. 18:00.  Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9.Na dni spotkań z Eucharystycznym Chrystusem, życzymy wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, wszelkiego błogosławieństwa i radości.

A także składamy najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom.

Szczęść Boże!