wczytywanie treści
Aktualności
24-07-2022
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił: śp. Jan Kaszubski. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…… 

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w poniedziałek: święto św. Jakuba Apostoła

- we wtorek: wsp. św. Rodziców NMP – Joachima i Anny

- w piątek: wsp. św. Marty, Marii i Łazarza.

 

3. W dniu jutrzejszym imieniny obchodzi Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski. W naszych modlitwach pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie.

 

4. Dzisiaj rozpoczynamy obchody 23 Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”.Z tej okazji MIVA Polska zwraca się  z apelem do Kierowców i Użytkowników pojazdów mechanicznych. Polega on na tym, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy. My również będziemy mogli włączyć się w to dzieło. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyżej wymieniony cel. …

 

5. W tym roku już po raz 34 w dniu 6 sierpnia wyruszy na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej. Zgłoszenia na szlak pątniczy możemy dokonać w kancelarii parafialnej  w godzinach jej urzędowania czyli od 16:00 - 17:00….

 

6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 17:00.

 

7. Parafia Św. Józefa w Szpetalu Górnym organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Włoch. Są jeszcze wolne miejsca.

 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Idziemy

 

9. Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił w nowo rozpoczętym tygodniu. A Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.

 

Szczęść Boże!