wczytywanie treści
Aktualności
07-08-2022
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

W ostatnim tygodniu w drodze do wieczności poprzedziła nas:śp.: Jadwiga Szczepańczyk. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie….

W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w poniedziałek: wsp. Św. Dominika, prezbitera

- we wtorek: Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy

- w środę: Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- w czwartek: wsp. Św. Klary, dziewicy

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku od godz. 17:00.

W naszej diecezji trwają przygotowania do ważnych wydarzeń: Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej i Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej.

Do tego wydarzenia przygotować i prowadzić ma nas nowenna. Przez dziewięć kolejnych miesięcy przyglądać się będziemy Matce Bożej, zgłębiać jej cechy, aby w obliczu Maryi, w konkretnych sytuacjach jej życia, pielgrzymując duchowo do Jej sanktuariów rozsianych po Diecezji Włocławskiej, odnaleźć samego Zbawiciela. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nowennę przed tymi wydarzeniami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: Przez całą niedzielę będą nam towarzyszyły specjalnie przygotowane rozważania, a o godz. 17:15 - Nabożeństwo Eucharystyczne i Różaniec.

W najbliższą sobotę 13 sierpnia na godz. 14:00 zapraszamy wszystkich ministrantów na próbę przed uroczystościami odpustowymi. Obecność obowiązkowa!

Również w sobotę - tak jak każdego 13 dnia miesiąca wspominamy rocznice objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 18:00 Msza Św., a po jej zakończeniu procesja z figurą Matki Bożej wokół katedry.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na odpust parafialny - 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP (poniedziałek) Porządek Mszy Św. przedstawia się następująco: 8:00;   10:00;   12:00 Suma Odpustowa;  i  o  18:00.

Podczas każdej Mszy Św. dokonamy obrzędu pobłogosławienia ziół i kwiatów, które w tym dniu przynosimy do świątyni.

Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych parafian, a także gości. Zapraszamy chór katedralny, bractwo kurkowe, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli Matki Bożej Wniebowziętej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” …

Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił w nowo rozpoczętym tygodniu.

Szczęść Boże!