wczytywanie treści
Aktualności
25-09-2022
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

- w środę wspomnienie św. Wacława, męczennika,

- w czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, 

 - w piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

- w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. 

2. Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Włączamy się w tę inicjatywę i zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w najbliższą środę na godz. 15:00, przy pomniku błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

3. W czwartek przypada dzień imienin naszego ks. Proboszcza, któremu patronuje św. Michał Archanioł oraz imieniny naszego pana kościelnego Rafała. Naszego Proboszcza i pana kościelnego polecajmy w naszych modlitwach.

4. Zapraszamy też na spotkania kręgu biblijnego w każdy czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00. 

5. W sobotę rozpoczniemy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. O odmawianie codziennego różańca prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie  każdego dnia o godz. 17:30. Zapraszamy wszystkich do wspólnoty modlitwy, zwłaszcza dzieci i młodzież.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjnie Msza Św. i nabożeństwo o godz. 9:00. Po zakończonym nabożeństwie zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na spotkanie w plebanii.

7. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 17:00, a w sobotę od godz. 17:30 i w niedzielę od godz. 17:15.

8. Młodzież pragnącą przystąpić do sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami zapraszamy na spotkanie  w przyszłą niedzielę na godz. 12:00.

9. W ramach przygotowań do: Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej i Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej - Zapraszamy już na 3 dzień Nowenny – 2 października przez całą niedzielę będą nam towarzyszyły specjalnie przygotowane rozważania, a o godz. 17:15 - Nabożeństwo Eucharystyczne
i Różaniec.

10. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej będzie można zamawiać całoroczne oraz oktawalne modlitwy za zmarłych tzw. wypominki. Wypominki to sprawdzian naszej pamięci i wdzięczności. To dar naszego serca. Potraktujmy tę modlitwę z należytą powagą i pobożnością, jako wyznanie naszej wiary i świadectwo miłości wobec bliskich, którzy odeszli już z tego świata i oczekują naszej duchowej pomocy.

Wypominki roczne - przed Mszą św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00 i 12:00.

Wypominki oktawalne – tygodniowe (od 2 do 8 listopada), gdzie podczas modlitwy różańcowej będziemy przez wstawiennictwo Matki Najświętszej polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.

Kartki do wypisywania imion zmarłych na wypominki znajdują się pod chórem na stoliku. Wypisane kartki przynosimy do kancelarii parafialnej, albo do zakrystii.

Przy tej okazji zachęcamy również do zamawiania Mszy Świętych na nowy 2023 rok.

11. W sobotę 22 października organizujemy wyjazd na Jasną Górę na diecezjalną pielgrzymkę. Będzie to nasz uroczysty akt zaproszenia Matki Bożej do diecezji włocławskiej przed Jubileuszem 900-lecia naszej diecezji i Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Osoby chętne do udziału w tym wydarzeniu prosimy o dokonywanie zapisów w zakrystii po Mszach świętych, bądź w kancelarii. Przy zapisie wpłata 50 zł.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy”, nowego numeru naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra,  a także kalendarzy na 2023 rok.

13. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz  błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!