wczytywanie treści
Aktualności
27-11-2022
I NIEDZIELA ADWENTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W ostatnim tygodniu w drodze do wieczności poprzedzili nas: † Kazimiera Wieczorek, † Grzegorz Pawłowski i † Anna Michorzewska której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13:30. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- w środę święto św. Andrzeja Apostoła;

- w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu i jednocześnie nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego motto brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W tym wyjątkowym czasie zapraszamy, szczególnie dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do udziału w Roratach, czyli Mszach świętych wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, które będą sprawowane w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00, a w najbliższą sobotę o godz. 9:00. (Lampiony)

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18:00 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 17:00.

6. W tym tygodniu Pan Kościelny Rafał, uda się do naszych domów z opłatkiem na stół wigilijny. Opłatek można również nabyć wychodząc z Katedry. Są także dostępne świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie dla dzieci z ubogich rodzin.

7. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają:  

- I czwartek - pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

- I piątek - spowiedź od godz. 12:00-13:00; od 15:00-16:00 oraz od 17:30.

- I sobota - Msza święta wynagradzająca za zniewagi i obelgi raniące Niepokalane Serce NMP o godz. 9:00. Po Mszy Świętej różaniec.

8. W naszej diecezji trwamy w przygotowaniach do ważnych wydarzeń: Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej i Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Ma nas do tego przygotować i prowadzić nowenna, podczas której duchowo pielgrzymujemy do sanktuariów rozsianych po Diecezji Włocławskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: Za tydzień w niedzielę towarzyszyć nam będą specjalnie przygotowane rozważania, a o godz. 17:15 - Nabożeństwo Eucharystyczne  i Różaniec.

9. Również w przyszłą niedzielę będziemy mogli włączyć się w ogólnopolską inicjatywę dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Swój dar będziemy mogli złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, szczególnie: tygodnika „Idziemy”

11. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego i radosnego tygodnia, niech rozpoczęty adwent stanie się dla nas czasem wzrastania w świętości. 

 

Szczęść Boże!