wczytywanie treści
Aktualności
25-12-2022
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca powróciła † Anna Ignaczak. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2. Pragniemy podziękować panu kościelnemu Rafałowi, siostrze Anieli, pani Agnieszce Szafrańskiej oraz rodzinie Szpieków za zaangażowanie w przygotowanie tegorocznego wystroju świątecznego naszej Katedry. Serdeczne Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:

- jutro – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;

- we wtorek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;

- w środę – święto św. Młodzianków męczenników;

- w piątek – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

4. Jutro drugi dzień świąt – Msze Święte o 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 i 18:00.

5. 31 grudnia kończymy rok 2022. W sobotę nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00!! Natomiast zapraszamy wszystkich na Mszę Św. o godz. 16:00 połączoną z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym.  W sposób szczególny zapraszamy rodziny tych osób, które zmarły w mijającym – 2022 roku i miały pogrzeb w naszej parafii. Będziemy polecać tych zmarłych w modlitwie wypominkowej. Podczas tego wyjątkowego nabożeństwa bardzo prosimy, aby po wyczytanych nazwiskach zmarłych, podczas śpiewu „wieczny odpoczynek racz im dać Panie”, ktoś z bliskich przeniósł do wyznaczonego miejsca - zapaloną świecę, która będzie już wcześniej przygotowana, jako symbol wiecznej światłości. Zniczy nie przynosimy ze sobą!!!

6. Za tydzień w niedzielę – 1 stycznia – przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Św. o godz. 8:30, 10:00, 12:00, i o 18:00.

7. Zapraszamy na nasze spotkania kolędowe w Katedrze, które rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia. Będą one przebiegały w następujący sposób:

Po Mszy Świętej, wspólnej modlitwie i błogosławieństwie wody (którą można przynieść w swoich naczyniach) każda rodzina otrzyma okolicznościową pamiątkę z obrzędem błogosławieństwa domu.

Rodziny które chciałyby złożyć ofiarę kolędową – prosimy, aby uczyniły to w podpisanej kopercie z dokładnym adresem, abyśmy ten fakt mogli odnotować w kartotece parafialnej.

Po powrocie do naszych domów – dopełnieniem spotkania w kościele będzie wspólna modlitwa rodziny i pokropienie mieszkań wodą święconą.

Porządek spotkań kolędowych jest wywieszony również w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej parafii oraz  facebooku.

Natomiast Rodziny, które zaprosiły nas do swoich domów – poinformujemy o terminach spotkań telefonicznie.

8. Dziś przy wyjściu z Katedry możemy nabywać świąteczną prasę katolicką: są nowe numery tygodnika „Idziemy” oraz naszej „ExCathedry”, a także kalendarze ścienne z naszą bazyliką katedralną.

9. Na czas radosnego świętowania w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych niech Bóg umocni nas swoim błogosławieństwem.

Szczęść Boże!