wczytywanie treści
Aktualności
22-01-2023
III NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- we wtorek: wsp. Św. Franciszka Salezego, BDK.

- w środę: święto Nawrócenia Świętego Pawła,

- w czwartek: wsp. Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,

- w piątek: wsp. Bł. Jerzego Matulewicza,

- w sobotę: wsp. Św. Tomasza z Akwinu, PDK.

2. Dzisiaj wraz z Kościołem powszechnym obchodzimy już po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego. Ten dzień zachęca nas do odnowienia i wprowadzenia praktyki częstego czytania i medytowania Pisma Świętego.

3. Dzisiejszą niedzielą kończymy nasze spotkania duszpasterskie z Parafianami. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za otwarte i gościnne serca.

4. W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu i n abożeństwo będzie w poniedziałek, wtorek, środę i piątek od godz. 17:30.

5. W czwartek, 26 stycznia, przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci bł. bp. Michała Kozala, patrona Włocławka. Tego dnia o godz. 18.00, w naszej Katedrze, sprawowana będzie Msza Św. pod przewodnictwem biskupa seniora Wiesława Meringa. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich księży, osoby życia konsekrowanego, a także mieszkańców Biskupiego Miasta i okolic.

6. We wtorek w kancelarii będzie tylko siostra Daniela, zaś w czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. Za tydzień w niedzielę 29 stycznia na godz. 18:00 zapraszamy Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Św. – spotkanie formacyjne.

8. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363. Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika „Idziemy”

10. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nowo rozpoczętego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom oraz Kochanym Babciom i Dziadkom ślemy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!