wczytywanie treści
Aktualności
29-01-2023
IV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W minionym tygodniu do Domu Ojca powrócili śp. Patryk Woźniak oraz śp. Ks. Prałat Stanisław Waszczyński, który przez 24 lata (1988-2012) pełnił posługę proboszcza parafii katedralnej i kustosza naszej katedry. Uroczystości pogrzebowe Ks. Prałata miały miejsce w miniony czwartek o godz. 11:00 w katedrze. Po Mszy świętej ciało zmarłego kapłana zostało złożone w kwaterze kapłańskiej na cmentarzu komunalnym przy ul. Chopina. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

2. Dziś po Mszy Św. wieczornej spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

- we wtorek św. Jana Bosko, prezbitera,

- w piątek św. Błażeja, biskupa i męczennika, Patrona chorujących na gardło.

4. W czwartek – 2 lutego, Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w Świątyni Jerozolimskiej. W polskiej tradycji święto to jest też zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Świeca poświęcona w tym dniu w Kościele – przypomina Maryję, która dała światu Chrystusa, Światłość świata i naszego życia. W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych, a szczególnie o posługujących w naszej parafii: o s. Anieli z zakrystii, s. Danieli z kancelarii oraz o siostrach katechetkach: Katarzynie, Sylwii i Alinie. W tym dniu ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne. Msze Św. w Katedrze o godz. 11:00 i 18:00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne od poniedziałku do piątku o godz. 17:30.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź w piątek od 12:00 do 13:00, od 15:00 do 16:00,  a także od 17:30. Msza święta wynagradzająca za zniewagi i obelgi raniące Niepokalane Serce NMP oraz różaniec w sobotę o godz. 9:00.

7. W naszej diecezji trwamy w przygotowaniach do ważnych wydarzeń: Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej i Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Przygotowuje nas do tego nowenna, w każdą I Niedzielę miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tydzień w niedzielę 5 lutego: Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo i Różaniec  o godz. 17:15.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika „Idziemy”, a wychodząc z katedry od pana Rafała możemy za darmo zabrać obrazek z bł. bpem Michałem Kozalem, którego 80. rocznicę męczeńskiej śmierci wspominaliśmy w ubiegły czwartek.

9. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nowo rozpoczętego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia ślemy najserdeczniejsze życzenia.

                                                                                                             Szczęść Boże!