wczytywanie treści
Aktualności
05-02-2023
V NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W ostatnim tygodniu w drodze do wieczności poprzedzili nas śp.: † Paweł Sikorski, † Halina Pawłowska, † Jan Antoniewicz oraz † Krzysztof Porębski. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

2. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 17:15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna przygotowująca nas do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w poniedziałek: wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników,

- w piątek: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,

- w sobotę: wspomnienie NMP z Lourdes.

4. 11 lutego br. po raz  XXXI  będzie obchodzony Światowy Dzień Chorego. Rejonowy duszpasterz  okręgu włocławskiego -  serdecznie zaprasza osoby chore, niepełnosprawne i wolontariuszy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w tym roku w parafii Ducha Świętego we Włocławku – Michelinie.

Plan spotkania:

10:30 zawiązanie wspólnoty

10:45–11:20 adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty (spowiedź)

11:30 Eucharystia z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

13:00 agapa

5. 18 lutego, w gmachu Muzeum Diecezjalnego rozegrany zostanie II międzyparafialny turniej szachów szybkich. Wydarzenie odbywa się pod patronatem ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie.

6. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363. Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

7. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku zaprasza młodzież męską szkół średnich – maturzystów - na rekolekcje, które odbędą się w dniach od piątku 24 lutego do niedzieli 26 lutego. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Zgłoszenia można dokonać u katechetów i księży.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Idziemy”. Wychodząc z katedry możemy bezpłatnie wziąć obrazki z bł. Michałem Kozalem.

9. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nowo rozpoczętego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia ślemy najserdeczniejsze życzenia.                                                                               

 

Szczęść Boże!