wczytywanie treści
Aktualności
26-02-2023
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W ostatnim tygodniu w drodze do wieczności poprzedzili nas śp.: † Teresa Drzewudzka, † Anna Miżyńska i † Edward Pękała, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12:30. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

- w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17:30

- w niedzielę - Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:20.

Ofiary składane podczas tych nabożeństw przeznaczone będą na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od godz. 17:30.

5. W czasie Wielkiego Postu należy pamiętać, aby jeszcze bardziej otworzyć swoje serce na drugiego człowieka. W naszej parafii możemy to uczynić w wieloraki sposób m.in. przez praktykowanie  Jałmużny Wielkopostnej. Skrzynka na ofiary znajduje się na końcu Katedry za ławkami. Dary tam składane przeznaczamy na pomoc najbardziej potrzebującym osobom z naszej parafii.

6. W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEP, dzisiaj po każdej Mszy Św. będą przeprowadzane zbiórki do puszek na pomoc Narodowi Ukraińskiemu pogrążonemu w wojnie.

7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej – zaprasza na Dzień skupienia dla małżeństw w najbliższą sobotę (4 marca) na godz. 10:00 do WSD we Włocławku. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

8. W przyszłą niedzielę (5 marca) włączymy się w ogólnopolską akcję pomocy polskim misjonarzom pracującym w Afryce. Po każdej Mszy świętej będzie okazja, aby ofiary na ten cel złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła. Za zrozumienie i każdy wyraz życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. W niedzielę za dwa tygodnie (12 marca) po Mszy Świętej godz. 12:00 - spotkanie  rodziców tych dzieci które przygotowują się do Sakramentu I Komunii Świętej z grupy parafialnej.

10. Już dziś informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne będą trwały od 10 do 12 marca. Zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

11. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363. Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.

13. Drogim Parafianom i Miłym Gościom  na czas rozpoczynającego się Wielkiego Postu życzymy odwagi i determinacji w kroczeniu drogą do świętości. Serdeczne życzenia i pamięć w modlitwie wyrażamy wobec wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia. W sposób szczególny przyzywamy Bożego błogosławieństwa dla Ks. Piotra z okazji 30 rocznicy urodzin!!

 

Szczęść Boże!