wczytywanie treści
Aktualności
12-03-2023
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W ostatnim tygodniu w drodze do wieczności poprzedził nas śp.: Piotr Wasztyl. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

2. Dzisiaj kończymy rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczył ks. Przemysław Kłosowski, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za ten szczególny czas poświęcony dla naszej wspólnoty parafialnej.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

- w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17:30

- w niedzielę - Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:20

Ofiary składane podczas tych nabożeństw przeznaczone będą na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Jutro, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy naszą modlitwą Jego posługę dla dobra całego Kościoła.

5. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę, 18 marca, na godzinę 16:00.

6. Już wkrótce będziemy przeżywali Święta Wielkanocne. Z tej okazji Caritas Diecezji Włocławskiej, przygotował baranki wielkanocne z czekolady, które możemy umieścić w koszyczku ze święconką. Dochód z tej inicjatywy przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezjalną.

7. Teologiczne Towarzystwo Naukowe Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku organizuje w środę 15 marca o godzinie 16:00 wykład otwarty pod tytułem „Królowa jest tylko jedna. Kult maryjny jako ostoja Kościoła Narodu polskiego”. Spotkanie odbędzie się w auli kardynała Stefana Wyszyńskiego WSD. Po wykładzie jest przewidziana dyskusja. Referat wygłosi prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

8. W czasie Wielkiego Postu należy pamiętać, aby jeszcze bardziej otworzyć swoje serce na drugiego człowieka. W naszej parafii możemy to uczynić poprzez jałmużnę Wielkopostną. Skrzynka na ofiary znajduje się na końcu Katedry za ławkami. Za każdy wyraz życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Trudno nam obojętnie przejść obok mających miejsce w minionym tygodniu publikacji medialnych dotyczących osoby św. Jana Pawła II - jednego z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Dla pokoleń i wielu milionów ludzi na całym świecie był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie. W tym świetle szokujące są próby skompromitowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro. Dlatego dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie bronią dziedzictwa i osoby św. Jana Pawła II.

10. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363. Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”, a także naszego parafialnego miesięcznika Ex Cathedra.

12. Drogim Parafianom i Miłym Gościom  na święty czas Wielkiego Postu życzymy odkrywania Bożych dróg w codzienności. Serdeczne życzenia i pamięć w modlitwie wyrażamy wobec wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

 

Szczęść Boże!