wczytywanie treści
Aktualności
21-05-2023
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Trwając w miesiącu maju serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

2. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca – dziękujemy za wszelkie ofiary na prace renowacyjne naszej katedry.

3. Jutro na godz. 19:00, zapraszamy na kolejną odsłonę XXXII Katedralnych Koncertów Organowych. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. 

4. Rodziców wraz z dziećmi (z Grupy Parafialnej) zainteresowanymi Komunią Rocznicową zapraszamy na spotkanie w środę 24 maja na godz. 16:00.

5. Teologiczne Towarzystwo Naukowe organizuje debatę na temat: „Pandemia Covid-19 – wiara, Kościół, teologia” w środę 24 maja o godzinie 16:00 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Wstęp wolny.

6. W najbliższy czwartek na godz. 19:00 do Bazyliki Katedralnej – zapraszamy młodzież naszego miasta na spotkanie modlitewne „Dotknij Jezusa”.

7. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od piątku podczas nabożeństw trwamy na nowennie przed tą uroczystością.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10:00 – dwóch kleryków naszego Seminarium Duchownego otrzyma święcenia Diakonatu.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy”. Z okazji 900-lecia naszej diecezji jest również do nabycia ciekawa broszura i kolorowy album o historii diecezji włocławskiej. Można także włączyć się w konkurs „Szlak jubileuszowy po Diecezji Włocławskiej”. Uczestnik zakupuje „Paszport Pielgrzyma”, a następnie nawiedza wszystkie wskazane miejsca kultu. (atrakcyjne nagrody) Są również do nabycia śpiewniki na procesję Bożego Ciała.

10. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom  życzymy, radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. W sposób szczególny, naszą wdzięczną pamięcią w modlitwie,  pragniemy ogarnąć wszystkie drogie, kochane Mamy i prosić dla żyjących o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.

 

Szczęść Boże!