wczytywanie treści
Aktualności
25-02-2024
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj przeżywamy tzw. Niedzielę – „Ad Gentes”, jako dzień solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach Świętych będą zbierane do puszek ofiary na potrzeby misji w Afryce.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

- w piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17:20;

- w niedzielę - Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:20.

Ofiary składane podczas tych nabożeństw przeznaczone będą na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

- w piątek okazja do spowiedzi w godzinach od 12:00-13:00, od 15:00-16:00 oraz od 17:15;

- w sobotę Msza Święta i nabożeństwo różańcowe o godz. 9:00.

4. Także w piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Członkowie NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Szkolnictwa Wyższego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej zapraszają na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18:00 do parafii Wszystkich Świętych (ojców franciszkanów) we Włocławku. Po Mszy złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy obelisku na dziedzińcu klasztoru

5. Już dziś informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne, które będą połączone z czasem nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej, będą trwały od 12 do 16 marca. Zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, aby cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia spotkania z Matką Bożą Jasnogórską oraz Świąt Wielkanocnych. Szczegóły podamy w niedzielę za tydzień.

6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od godz. 17:30.

7. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po zakończonej Mszy Świętej spotkanie z Rodzicami. Obecność obowiązkowa!!

8. W czasie Wielkiego Postu należy pamiętać, aby jeszcze bardziej otworzyć swoje serce na drugiego człowieka. W naszej parafii możemy to uczynić poprzez jałmużnę Wielkopostną. Skrzynka na ofiary znajduje się na końcu Katedry za ławkami. Za każdy wyraz życzliwości składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363. Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość!

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy”.

11. Drogim Parafianom i Miłym Gościom na święty czas Wielkiego Postu życzymy odkrywania Bożych dróg w codzienności. Serdeczne życzenia i pamięć w modlitwie wyrażamy wobec wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

 

Szczęść Boże!