wczytywanie treści
Aktualności
17-09-2023
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca odeszli: † Andrzej Kuczborski, † Marian Trzeciak oraz † Stanisław Rakowski. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

2. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace prowadzone w naszej katedrze. Trwa w dalszym ciągu odnawianie polichromii w lewej nawie naszej katedry.

3. Dzisiaj przypada w Kościele Dzień Środków Społecznego Przekazu, wprowadzony przez papieża Pawła VI w 1967 r. Hasłem tegorocznego dnia są słowa „Mówić z sercem. Prawdziwie w miłości”. Także dziś obchodzimy 84. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę w 1939 r. – pamiętajmy o wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny jak i na zesłaniu czy w obozach sowieckich.

4. Dziś o godz. 18:30 w parafii w Kruszynie odbędzie się koncert „Maryja łączy pokolenia” w ramach Jubileuszu 900-lecia istnienia naszej diecezji. Wystąpią m.in. Golec Orkiestra, Mateusz Ziółko oraz Halina Frąckowiak. Ks. Proboszcz Łukasz serdecznie zaprasza na to wydarzenie.

5. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w poniedziałek: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona dzieci i młodzieży;

- w środę: wspomnienie świętych męczenników koreańskich;

- w czwartek: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

- w sobotę: wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 17:00.

7. We wtorek, 19 września, w Domu Świętego Józefa, odbędzie się konferencja dla kobiet pt. „Taka jaka jesteś, jesteś fajna”. Prelekcje poprowadzą panie Jolanta Zatorska i Izabela Chmielewska z Akademii Rozwoju Talentów. Rozpoczęcie o godz. 19:00.

8. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Wszystkich zainteresowanych zgłębianiem Pisma Świętego zapraszamy na plebanię.

9. W piątek, na godz. 18:00, ks. Marcin Ziółkowski zaprasza do Muzeum Diecezjalnego wszystkich chórzystów oraz osoby chętne na próbę śpiewu. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

10. W przyszłą sobotę, 22 września, będą do naszej Katedry pielgrzymować wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. W ramach pielgrzymki o godz. 10:00 rozpoczęcie Adoracją Najświętszego Sakramentu, a następnie o godz. 11:00 sprawowana będzie Msza Święta.

11. Zbiórka ministrantów oraz wszystkich chłopców, chcących zostać ministrantami w najbliższą sobotę o godz. 10:00 na plebanii.

12. Na pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące Komunii Św. grupy parafialnej zapraszamy za tydzień w niedzielę 24 września na Mszę Św. o godz. 12:00. 

Natomiast młodzież pragnącą przystąpić do sakramentu Bierzmowania zapraszamy 1 października (niedziela), o godz. 12:00.

13. Jest nowy numer tygodnika „Idziemy”, w którym m.in. artykuły dotyczące mediów, zeszłotygodniowa relacja z beatyfikacji rodziny Ulmów oraz ciekawy artykuł dotyczący katechezy w szkole – aspektów za i przeciw. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są także do nabycia kalendarze na 2024 rok.

14. Wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. A ponieważ dziś wypada w kalendarzu Dzień Doceniania Żony to wszystkich mężów zachęcamy do docenienia swoich żon przygotowaniem dobrej kawy i przytuleniem swoich kochanych drugich połówek. 

 

Szczęść Boże!