wczytywanie treści
Aktualności
04-06-2017
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powróciły świętej pamięci: Jadwiga Kamińska, Krystyna Kotfas i Genowefa Kujawa, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:30. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.
2. W dniu dzisiejszym w całej Polsce jest przeprowadzana przed kościołami zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
3. Również dzisiaj o godz. 15:00 w Bazylice Katedralnej 10 Diakonów naszego Seminarium Duchownego przyjmie z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza święcenia Kapłańskie. Wśród wyświęcanych jest także diakon Adam, który odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Dlatego też w niedzielę za tydzień o godz. 12:00 – ks. Adam odprawi u nas Mszę św. prymicyjną, na zakończenie której będziemy mogli przyjąć szczególne - indywidualne błogosławieństwo z rąk Księdza Neoprezbitera.  
4. W poniedziałek, w drugi dzień Zielonych Świąt, będziemy przeżywać święto NMP Matki Kościoła. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7:00 i 18:00.
5. Jutro (poniedziałek 5 czerwca) na godz. 19:00 zapraszamy na kolejną już odsłonę XXVIII Katedralnych Koncertów Organowych.  Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
6. W piątek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie „Dotknij Jezusa”. Całość rozpocznie się wystawieniem Najświętszego Sakramentu, konferencję wygłosi Ojciec Lech Dobroczyński, a około godz. 20:00 przeniesiemy się na plac katedralny, aby uwielbiać Pana śpiewem i tańcem.
7. Za tydzień w niedzielę będziemy mogli włączyć się w „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpoczęcie o godz. 15:00 w parafii św. Stanisława – przemarsz do par. św. Maksymiliana ok. godz. 17:00 piknik rodzinny, a wszystko zakończy się o 21:00 Apelem Jasnogórskim.
8. Miesiąc czerwiec w sposób szczególny dedykowany Jest Sercu Jezusowemu, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii będą sprawowane każdego dnia o godz. 17:40 z wyjątkiem soboty – ze względu na trzy śluby nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy Świętej porannej.
9. W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
10. Wszystkie dziewczynki, które śpiewem chciałyby ubogacać  liturgię niedzielną zapraszamy na próbę scholii w piątek na godz. 16:00.
11. Młodzież pragnącą w tym roku przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek na godz. 19:00 do katedry, a także na ostatnią już próbę za tydzień w poniedziałek 12 czerwca po Mszy Św. o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa!
12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” w którym min: Co się zmieni w tym roku w przygotowaniach do bierzmowania i w samym podejściu do tego sakramentu?, a także o modzie na „śluby solo”. Jest także nowy numer naszego parafialnego miesięcznika „Ex Cathedra”.  
13. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy otwartości na działanie Ducha Świętego w każdej chwili naszego życia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.                                

Szczęść Boże!