wczytywanie treści
Aktualności
11-06-2017
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił świętej pamięci: Maciej Kowalewski. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii będą sprawowane każdego dnia o godz. 17:40 z wyjątkiem środy – ze względu na uroczystości Patrona Miasta, nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po Mszy Świętej porannej o godz. 7:00. A w sobotę nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św. o godz. 18:00.  

3. Dzisiaj o godz. 12:00 w Katedrze – ks. Adam Kłonowski odprawi Mszę św. prymicyjną, na zakończenie której będziemy mogli przyjąć szczególne - indywidualne błogosławieństwo z rąk Księdza Neoprezbitera.  

4. Jutro (poniedziałek 12 czerwca) na godz. 19:00 zapraszamy na kolejną już odsłonę XXVIII Katedralnych Koncertów Organowych.  Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

5. Pragnę złożyć serdeczne podziękowanie tym wszystkim którzy włączyli się w organizację piątkowego spotkania „Dotknij Jezusa”.

6. Dzisiaj możemy włączyć się w „Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpoczęcie o godz. 15:00 w parafii św. Stanisława – przemarsz do par. św. Maksymiliana; ok. godz. 17:00 piknik rodzinny, a wszystko zakończy się o 21:00 Apelem Jasnogórskim.

7. Trwając w obchodach 100-tnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, we wtorek, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18:00 Msza Św., po zakończeniu której procesja z figurą Matki Bożej wokół katedry.

8. W środę 14 czerwca będziemy przeżywali wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala BM. Wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II 30 lat temu. Jednocześnie jest to wielkie święto wszystkich mieszkańców Włocławka, ponieważ bł. Michał Kozal w 2002 r. został ogłoszony jego patronem.  
Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich na wspólną modlitwę w intencji naszego Miasta zanoszoną przez orędownictwo bł. Biskupa Michała. Uroczysta Msza Święta o godz. 18:00.   
W środę popołudniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.  

9. Przed nami uroczystość Bożego Ciała, która przypada w najbliższy czwartek 15 czerwca. Tego dnia ludzie wierzący wychodzą na ulice, by pokazać wszystkim Jezusa
w Najświętszym Sakramencie, Odkupiciela człowieka.
Centralna Msza św. będzie odprawiona w Katedrze o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Stanisław Gębicki. Bezpośrednio po niej wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta.
Pozostałe Msze Św. tego dnia o godz. 8:00 i 18:00.
Wszystkie chętne dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej i Komunii rocznicowej oraz dzieci z innych klas szkół podstawowych i przedszkola, które pragną zaangażować się aktywnie w procesję podczas Bożego Ciała, a także podczas oktawy, siostry katechetki s. Ewa i s. Paulina,  zapraszają na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:00.

10. W Boże Ciało już tradycyjnie zapraszamy na koncert Uwielbienie. Rozpoczęcie o godz. 20:00 w parku Sienkiewicza.

11. Młodzież pragnącą w tym roku przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na ostatnią już próbę w poniedziałek 12 czerwca po Mszy Św. o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa!

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. o tradycji układania chodników kwiatowych w Boże Ciało w parafii Spycimierz w naszej diecezji; odpowiedź na pytanie: czy Polska jest bezpieczna; dodatek: śpiewnik na procesję Bożego Ciała. Jest także nasz parafialny miesięcznik „Ex Cathedra”.

13. Na dni spotkań z Eucharystycznym Chrystusem, życzymy wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, wszelkiego błogosławieństwa i radości. A także składamy najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższych dni, w sposób szczególny naszą serdeczną pamięć kierujemy pod adresem Matki Generalnej Sióstr Wspólnej Pracy (Matki Jolanty), która obchodzi swoje imieniny.


Szczęść Boże!