wczytywanie treści
Aktualności
18-06-2017
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił świętej pamięci: Wielisław Pawłowski, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:30. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
2. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca tradycyjnie ofiarami wspieramy prace gospodarcze w naszej parafii.
3. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w środę wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika – jest to jednocześnie patronalny dzień Pasterza naszej diecezji księdza biskupa Wiesława Alojzego Meringa, którego w tym dniu pragniemy objąć szczególną pamięcią w modlitwie, Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Dostojnego Solenizanta, w środę o godz. 11:00;
- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
- w sobotę uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela.
4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, a także w oktawie Bożego Ciała. To zaproszenie kierujemy do wszystkich dorosłych, młodzieży i dzieci. Każdego dnia do czwartku włącznie chcemy zamanifestować naszą wiarę poprzez uczestnictwo w procesji eucharystycznej.
Oktawa Uroczystości Bożego Ciała będzie przebiegała każdego dnia w następujący sposób:
o 17:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu; 17:30 Nabożeństwo czerwcowe, po którym bezpośrednio będziemy udawali się w procesji z Najświętszym Sakramentem, wokół katedry.
Po powrocie Msza Święta.
W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, podczas której nastąpi poświęcenie wianków z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych, symbolizujących ludzką pracę oraz dar Boży służący ludziom i wszelkiemu stworzeniu.
5. Jutro (poniedziałek 19 czerwca) na godz. 19:00 zapraszamy na ostatnią już odsłonę XXVIII Katedralnych Koncertów Organowych.  Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
6. W piątek 23 czerwca zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Z tej racji zapraszamy w tym dniu nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów na Mszę Świętą o godz. 8:30 rano, aby podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny i rozpocząć czas wakacji w przyjaźni z Panem Bogiem.
7. W piątek przypada także dzień ojca. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o naszych Ojcach i prośmy dla żywych o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. o Biblii do słuchania – pięciuset aktorów nagrywa właśnie największy audiobook w Europie; a także kolejny już artykuł o naszych koncertach organowych.  
Jest także nasz parafialny miesięcznik „Ex Cathedra”.
9. Na dni spotkań z Eucharystycznym Chrystusem, życzymy wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom, wszelkiego błogosławieństwa i radości. A także składamy najlepsze życzenia wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższych dni.


Szczęść Boże!