wczytywanie treści
Aktualności
01-04-2018
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Duszpasterze Parafii Katedralnej życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus umacniał nas wszystkich na drodze świętości. Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania świąt i miłej atmosfery w gronie rodzinnym.
Parafia otrzymała wiele życzeń od posłów, władz miasta i starostwa, zakładów pracy i organizacji społecznych oraz od naszych parafian i gości. Dziękujemy wszystkim za to świadectwo życzliwości i znak wspólnotowego przeżywania Świąt Wielkanocnych.
2. Porządek nabożeństw w święta w naszej parafii:
Niedziela Zmartwychwstania: 8:30, 10:00, 12:00, 18:00,
Poniedziałek Wielkanocny – 7:00; 8:30; 10:00; 12:00; 18:00.
Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny, przeznaczamy na rozbudowę Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich.
3. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu grobui dekoracji w katedrze: s. Róży, p. Rafałowi, p. Sebastianowi, przyłączyła się także nasza młodzież: Natalia Pietrzykowska i Tomasz Cierlicki. Dziękujemy również za dostarczenie drewna na budowę dekoracji – Państwu Agnieszce i Ireneuszowi Szafrańskim. Nasze serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy swoją posługą ubogacili liturgię Wielkiego Tygodnia: Ks. inf. Krzysztof Konecki, Ks. Józef Nowak wraz z chórem, Seminarium Duchownemu na czele z ks. Rektorem Jackiem Szymańskim. Dziękujemy wszystkim lektorom i psałterzystom, Bractwu Kurkowemu. Dziękujemy kapłanom, którzy pomagali nam w Wielką Sobotę przy Sakramencie Pokuty i Pojednania. Wszystkim za każdy gest życzliwości, składamy serdeczne - Bóg zapłać!
4. W tym tygodniu Przypada I czwartek , I Piątek i I sobota miesiąca. W czwartek pamiętamy o szczególnej modlitwie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Spowiedź w piątek od godz. 6:45 oraz po południu od godz. 17:30. Pamiętajmy, że do istoty pierwszego piątku należy przyjcie Komunii świętej, jeżeli ktoś spowiadał się przed świętami i nie ma grzechu ciężkiego, nie musi przystępować do spowiedzi, ważne, żeby przyjąć w tym dniu Komunię świętą. W sobotę o 9:00 Msza Św. w int kół żywego różańca.
5. W sobotę będziemy świętowali 15 rocznicę święceń biskupich i ingresu do katedry biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa. W tym dniu otoczmy naszymi modlitwami Czcigodnego Ks. Biskupa, wypraszając u Zmartwychwstałego Pana potrzebne siły do dalszego prowadzenia naszej diecezji po Ścieżkach Ewangelii. O godz. 11:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Najdostojniejszego Jubilata.  
6. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji po Mszy św. o godz. 18:00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem podczas którego będziemy wypraszać u Miłosierdzia Bożego te wszystkie intencje z którymi przybędziemy do świątyni.
Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę w świątyni, zgodnie z postanowieniem KEP przeznaczamy na cele charytatywne.
7. W poniedziałek 9 kwietnia w katedrze będzie miało miejsce rozpoczęcie w naszej diecezji peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Góry Objawień na Gargano we Włoszech.
O godz. 17:00 – gromadzimy się na Placu wolności, aby uczestniczyć w nabożeństwie oczekiwania. Następnie po przybyciu Figury wyruszy procesja do Katedry, w której na zakończenie zostanie odprawiona Msza Św.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodnika „Idziemy” i nowego numeru ExCathedra.
9. Na czas radosnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego niech Bóg udzieli nam hojnie swojego błogosławieństwa.

Szczęść Boże!