wczytywanie treści
Aktualności
13-05-2018
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Rutkowskiego. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……  

2. Trwamy w pięknym miesiącu jakim jest maj, który zawsze każdemu polskiemu sercu kojarzy się z miesiącem Maryjnym. Dlatego zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

3. Dzisiaj przypada 13 dzień maja, dlatego zapraszamy na rozpoczęcie w tym roku w naszej parafii Nabożeństw Fatimskich. Po zakończonej Eucharystii o 18:00 - nabożeństwo różańcowe połączone z procesją wokół katedry z figurą Matki Bożej. Nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii będą odbywać się trzynastego dnia każdego miesiąca od maja do października włącznie. Zachęcamy do licznego udziału.

4. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.:
Zespół Szkół Katolickich  - w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16:00.

5. W sobotę grupa dzieci z Zespołu Szkół Katolickich przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin odbędzie się w piątek o godz. 16:00.

6. W najbliższą niedziele będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z tej racji serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, którą rozpoczniemy w przeddzień, czyli w sobotę - Mszą Św. o godz. 18:00. Po zakończonej Mszy Św. będziemy mogli uczestniczyć w uwielbieniu Pana w Najświętszym Sakramencie i modlitwie wstawienniczej. Całość spotkania odbędzie się przy muzycznych dźwiękach zespołu Jordan ze Zduńskiej Woli. Zespół zostanie z nami przez cała niedzielę, aby chwalić Pana i przyzywać Ducha Świętego.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy” w którym min. o tym – co się zmieni w podejściu Kościoła do naszych danych osobowych po wejściu w życie się unijnego rozporządzenia; Dlaczego pierwsze soboty? – dlaczego Matka Boże chce upowszechnienia nabożeństwa do jej serca, objawionego s. Łucji z Fatimy i czym różni się ono od nabożeństw praktykowanych w większości parafii?; Jak się ograniczyć? – dlaczego marnujemy tak dużo żywności? I jak sobie z tym poradzić?. Jest także nasz parafialny miesięcznik ExCathedra.

8. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy wiele radości pochodzącej od Zmartwychwstałego Pana, oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy opiece Matki Bożej Wniebowziętej.


Szczęść Boże!