wczytywanie treści
Aktualności
05-05-2019
3 Niedziela Wielkanocna

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócił śp. Ryszard Jasiński. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..

2. W tym tygodniu w liturgii kościoła będziemy przeżywali:
W poniedziałek 6 maja – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
W środę 8 maja - Uroczystość św. Stanisława, biskupa męczennika – Głównego Patrona Polski; w tym dniu swoje święto patronalne przeżywać będzie Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Czcigodnym Solenizancie.

3. Dzisiaj, na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza, po każdej Mszy świętej, są zbierane ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym chrześcijanom na Sri Lance, którzy ucierpieli w zamachach terrorystycznych w Niedzielę Wielkanocną.

4. Trwamy w pięknym miesiącu jakim jest maj, który zawsze każdemu polskiemu sercu kojarzy się z miesiącem Maryjnym. Dlatego zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii będą sprawowane codziennie o godz. 17:30. Wyjątkiem będzie tylko piątek. Tego dnia nabożeństwo po Mszy Św. wieczorowej.  

5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I komunii Św. zapraszamy na spotkania w następujących dniach: poniedziałek i wtorek – godz. 16:00;
Natomiast dzieci z Zespołu Szkół Katolickich zapraszamy w środę na godz. 16:00.

6. W najbliższą sobotę grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin odbędzie się w czwartek o godz. 16:00….

7. Ks. Adam zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Lednicy na XXIII Spotkanie Młodych, które odbędzie się 1 czerwca. Zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

8. We wtorek 7 maja Siostra Róża – nasza zakrystianka świętuje swoje imieniny. Składamy drogiej Solenizantce najlepsze życzenia i jednocześnie zapraszamy wszystkich na Mszę Św. sprawowaną w intencji Siostry Róży w czwartek 9 maja o godz. 18:00.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodnika „Idziemy” w którym wśród wielu ciekawych artykułów m.in. próba odpowiedzi na pytanie dotyczące naszej Ojczyzny: czy jesteśmy narodem zjednoczonym czy podzielonym, a także opis całego triduum paschalnego w naszej katedrze. Nowy numer miesięcznika ExCathedra już za tydzień.

10. Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom  życzymy, radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Maturzystom, życzymy światła Ducha Świętego i opieki Maryi – Stolicy Mądrości.

 

Szczęść Boże!