wczytywanie treści
Aktualności
28-07-2019
17 niedziela zwykła

1. W zeszłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili: śp.Felicja Sadowska, Regina Młynarska, Józefa Błaszczyk i Sławomir Rosiński.
Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……  

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
- w poniedziałek: święto św. Marty,
- w środę: wsp. św. Ignacego z Loyoli, K.
- w czwartek: wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, BDK.


3. Od 1 do 31 sierpnia – Msza Święta poranna w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) będzie sprawowana  o godz. 7:30.

4. 6 sierpnia już po raz 31 wyrusza na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej.
Zgłoszenia na szlak pątniczy możemy dokonać w kancelarii parafialnej  w godzinach jej urzędowania czyli od 16:00 - 17:30

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwach w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, a także misyjnych. W piątek – spowiedź rano od 7:15 i popołudniu (ze względu na ślub) spowiedź od godz. 18:00.

Natomiast o 19:30 będziemy mogli uczestniczyć w Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

6. W sobotę 3 sierpnia na godz. 11.00 w naszej Katedrze będzie sprawowana uroczysta Msza św. z okazji 95. rocznicy święceń kapłańskich Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, i zarazem w 118. rocznicę Jego urodzin. Podczas Mszy św. zostanie poświęcony portret kard. Wyszyńskiego, z fundacji Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, który będzie znajdował się w kaplicy święceń Sługi Bożego.
Ze względu na uroczystości nie będzie Mszy Św. o godz. 9:00.

7. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu – od poniedziałku do czwartku od godz. 17:00.

8. Do końca sierpnia  - kancelaria parafialna będzie czynna od 16:00 – 17:30.
 
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Idziemy”

10. Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił w nowo rozpoczętym tygodniu. A Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.


Szczęść Boże!