wczytywanie treści
Aktualności
19-01-2020
2 niedziela zwykła, rok A

II NIEDZIELA  ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (19 stycznia 2020r.)

 

 

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili śp. Irena Krakus i Marcin Bieniek. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

2. Dzisiaj przypada 3 niedziela miesiąca – tradycyjnie ofiarami wspieramy prace remontowe
w Katedrze.

 

3. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską.

 

Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

Poniedziałek 20.01. – od godz. 15:30 – ul. Toruńska 51

Wtorek 21.01. – od godz. 15:30  - ul. Toruńska 47

Środa 22.01. - od godz. 15:30 – ul. Toruńska 51a

Czwartek 23.01. - od godz. 15:00 – ul. Toruńska 55

Piątek 24.01.- od godz. 15:30 – ul. Toruńska 57

Sobota 25.01. – od godz. 9:00 – ul. Toruńska 59

 

Osoby które nie mogły być obecne podczas wyznaczonego terminu kolędy, a mają życzenie przyjąć kapłana z wizyta duszpasterską, proszone są o zgłoszenie się bezpośrednio do któregoś z księży w zakrystii bądź kancelarii parafialnej w tym tygodniu.

 

4. Dzieci od przyszłego tygodnia rozpoczynają ferie zimowe. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku i nabrania sił do pracy w drugim semestrze roku szkolnego.

Ze względu na ferie, poświęcenie świec - dzieciom, które w tym roku przystąpią do I komunii świętej,  będzie miało miejsce w niedzielę 16 lutego o godz. 12:00. Tego dnia będzie też spotkanie z rodzicami.

 

5. Trwamy w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan. W wielu miejscach naszej diecezji odbywają się nabożeństwa ekumeniczne. My również będziemy mogli włączyć się tę modlitwę w najbliższy czwartek podczas Mszy Św. o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy!!

 

6. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363.

Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, tygodnika „Idziemy” i miesięcznika „Ex Cathedra”.

Jest jeszcze kilka kalendarzy katedralnych.

 

8. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nowo rozpoczętego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia ślemy najserdeczniejsze życzenia. 

W sposób szczególny pamiętamy o jutrzejszych Solenizantach - Ks. Sebastianie oraz Panu Kościelnym Sebastianie. Życzymy Mocy Bożego Ducha na każdy ich dzień życia. 

We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Wszystkim osobom które noszą ten piękny tytuł życzymy już dzisiaj obfitości błogosławieństwa Bożego i pociechy ze swoich ukochanych wnuków.

 

Szczęść Boże!