wczytywanie treści
Aktualności
03-05-2020
4 Niedziela Wielkanocna

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(03 maja 2020r.)

 

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień szczególnych modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

 

2. W dniu dzisiejszym na Jasnej Górze ma miejsce ważne wydarzenie: zawierzenie naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokonuje Przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki. Polska zawsze była zawierzana Matce Bożej na Jasnej Górze
w trudnych chwilach i kryzysach które ją dotykały.

Tekst Aktu zawierzenia znajdziemy w gablocie przy wyjściu z Katedry a także na naszej stronie internetowej.

 

3. Dzisiejsza niedziela to także dzień rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Msza w intencji Ojczyzny w naszej Katedrze o godz. 10:00.

 

4. Przypominamy, iż w związku z rozporządzeniami władz państwowych, związanymi z epidemią koronawirusa, w katedrze może uczestniczyć
w nabożeństwach wewnątrz naszej świątyni (nawa główna, prezbiterium, wszystkie kaplice i kruchty) maksymalnie do 90 osób.

Przy zajmowaniu miejsc w kościele prosimy o przestrzeganie zachowywania odległości wynoszących przynajmniej 2 metry jednej osoby od drugiej.

W związku z obowiązkiem zasłania twarzy i nosa w przestrzeniach publicznych, w tym również w kościołach, informujemy, że twarz można odsłonić przy przyjmowaniu Komunii św.

Z obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas liturgii zwolnieni są jedynie duchowni, którzy ją sprawują.

 

5. Przypominamy, że została przywrócona możliwość sprawowania Mszy świętej pogrzebowej z trumną lub urną w kościele, przy zachowaniu wszystkich zasad uczestnictwa wiernych w liturgii (w katedrze do 90 osób).

6. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy o ustanie epidemii, a także o oddalenie klęski suszy.

• każdego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe
o godz. 17:30;

 

7. Składamy serdecznie - Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym niezwykle trudnym czasie troszczą się także o utrzymanie kościoła.

 

8. Zachęcamy to lektury prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Idziemy”

 

9. Na czas radosnego przeżywania Niedzieli i całego nowo rozpoczętego tygodnia niech Bóg udzieli nam hojnie swojego błogosławieństwa.

 

 

Szczęść Boże!