wczytywanie treści
Aktualności
17-05-2020
6 Niedziela Wielkanocna

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(17 maja 2020r.)

 

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili
śp. Bronisław Kostrzewa i Wojciech Skalski.  Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

2. Według nowych rozporządzeniach władz państwowych, związanymi z epidemią koronawirusa, w Katedrze może uczestniczyć w nabożeństwach wewnątrz świątyni (nawa główna, prezbiterium, wszystkie kaplice i kruchty)  140 osób.

 

3. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy o ustanie epidemii, a także o oddalenie klęski suszy.

od wtorku do piątku wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe
o godz. 17:30;

Poniedziałek – nabożeństwo o 17:15

Sobota - ze wglądu na ślub, nabożeństwo majowe będzie bezpośrednio po Mszy Św. wieczorowej.

 

4. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

5. 18 dzień maja to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Ponieważ tego dnia 100 lat temu urodził się nasz wielki rodak św. Jan Paweł II.

Uroczyste obchody tego dnia rozpoczynamy już dzisiaj – o godz. 10:00 Msza Św.
z okazji 100-lecia Świętego Papieża pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Wiesława Meringa.

Natomiast w poniedziałek 18 maja czyli w dzień urodzin Jana Pawła II zapraszamy do wspólnej modlitwy: o godz. 17:15 rozpoczniemy nabożeństwo odśpiewaniem ulubionej pieśni oazowej naszego Rodaka, a następnie odmówimy różaniec w intencji rodzin
i poprzez śpiew litanii loretańskiej oddamy się w opiekę Matki Bożej na wzór św. Jana Pawła II.

 

W przeżyciu tego wydarzenia pomogą nam także media:

Niedziela 17.05.:

- w ciągu całego dnia w TVP1 – wiele ciekawych programów poświęconych
św. Janowi Pawłowi II

- godz. 14:30 w TV Trwam  - Koncert „Tobie Maryjo zawierzyłem...” z okazji 100. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II

- godz. 20:35 w TVP3 Bydgoszcz lub w internecie na stronie tvpstream.vod.tvp.pl – 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II patrona woj. kujawsko-pomorskiego – program który min. nagrywany był w naszej katedrze.

Poniedziałek 18.05.:

- godz. 7:00 w TVP1 - Transmisja Mszy Świętej z Watykanu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II z udziałem Papieża Franciszka

- godz. 18:00 w TVP1 oraz Polskim Radiu emisja widowiska muzycznego „Santo subito – Prorok naszych czasów”, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

          To tylko nieliczne, wymienione programy. Jest ich zaplanowanych o wiele więcej, dlatego zachęcamy do śledzenia tych wydarzeń przez media, a także łączności modlitewnej w naszej wspólnocie parafialnej.

 

6. Od poniedziałku kancelaria parafialna czynna od 16:00 do 17:00. Jednak nadal zachęcamy aby wcześniej zadzwonić i umówić się na spotkanie.

Numery pod które możemy dzwonić:

ks. proboszcz: 518 014 894

ks. Adam: 737 853 854

ks. Łukasz: 695 491 979

 

7. Wszystkich rodziców którzy chcieliby uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania odnośnie do organizacji I komunii św. zapraszam na spotkanie:

Szkoły 3, 5, 18 – w niedziele 24 maja po mszy św. o godz. 12:00 (25 osób)

Zespół szkół katolickich – w niedziele 31 maja po mszy św. o godz. 12:00 (50 osób)

 

8. Zachęcamy to lektury prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Idziemy”.

 

9. Na czas radosnego przeżywania Niedzieli i całego nowo rozpoczętego tygodnia niech Bóg udzieli nam hojnie swojego błogosławieństwa.

Szczęść Boże!