wczytywanie treści
Aktualności
03-01-2021
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(03 stycznia 2021r.)

 

 

 

  1. W ostatnim tygodniu do Domu Ojca powróciły śp.: Janina Budnik oraz Krystyna Płoszaj Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłe polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

 

W środę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – tego dnia nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Msze święte sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą nakreślimy na drzwiach naszych mieszkań litery C+M+B będące skrótem słów Christus Mansjonem Benedicat co znaczy: Niech Chrystus błogosławi ten dom.

Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna. W pozostałe dni tygodnia (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek) kancelaria czynna od 16.00 do 17.00. 

 

Także tego dnia przypada 21. rocznica święceń biskupich J. E. Ks. Bpa Stanisława Gębickiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym Jubilacie, szczególnie upraszając powrotu do zdrowia.

 

  1. Jak informowaliśmy w zeszłą niedzielę w tym roku ze względu na pandemię nie udamy się z tradycyjną wizytą duszpasterską do domów naszych parafian. Pragniemy spotkać się jednak z naszymi parafianami w katedrze na Eucharystii oraz wspólnym kolędowaniu. Będzie można złożyć także tradycyjną ofiarę kolędową. O terminie rozpoczęcia i porządku spotkań kolędowych poinformujemy w późniejszym terminie, gdyż mamy nadzieje że niebawem kolędować wraz z nami będzie mógł ksiądz proboszcz gdy wróci do zdrowia. 
  2. Jutro spowiedź od godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17.00.
  4. Zachęcamy do lektury czasopisma katolickiego „Idziemy” w którym min: wiele treści poświęconej znaczeniu uroczystości Objawienia Pańskiego.
  5. Na kolejne dni przeżywania prawdy o Tajemnicy Wcielenia niech Bóg umocni nas swoim błogosławieństwem.

 

 

Szczęść Boże!