wczytywanie treści
Aktualności
24-01-2021
III NIEDZIELA ZWYKŁA

III NIEDZIELA  ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (24 stycznia 2021r.)

 

 

  1. W minionym tygodniu do Domu Ojca powrócił śp. Jan Zieliński. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia a zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

 

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

w poniedziałek: Święto Nawrócenia Świętego Pawła

we wtorek: wsp. św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa

w czwartek: wsp. św. Tomasza z Akwinu

 

  1. Jak już informowaliśmy od przyszłego poniedziałku to jest 1 lutego będziemy spotykać się z naszymi parafianami na Eucharystii i wspólnym kolędowaniu w katedrze. Po Mszy Świętej, po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie wody (którą można przynieść w swoich naczyniach) każda rodzina otrzyma okolicznościowa pamiątkę z obrzędem błogosławieństwa domu. Można będzie złożyć ofiarę kolędową będącą wyrazem troski o potrzeby gospodarcze i remontowe naszej parafii. Dopełnieniem spotkania w kościele będzie wspólna modlitwa rodziny po przyjściu do domu i pokropienie domu wodą święconą. Porządek spotkań kolędowych według załączonej obok listy.
  2. Dziś naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. Za modlitwę i okazaną pomoc materialną z całego serca w imieniu poszkodowanych dziękujemy.

 

  1. W tym tygodniu wystawienie Najświętszego Sakramentu od wtorku do czwartku od godz. 17.

 

  1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku w godz. od 16 do 17.

 

  1. W najbliższy czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

 

  1. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363.

Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnika „Idziemy”.

 

  1. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz całego nowo rozpoczętego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia ślemy najserdeczniejsze życzenia. 

 

 

 

 

 

 

Szczęść Boże!