wczytywanie treści
Aktualności
14-02-2021
VI Niedziela Zwykła

VI NIEDZIELA  ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (14 lutego 2021r.)

 

1.W rozpoczynającym się tygodniu Środą Popielcową (17 lutego) rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Tego dnia Msze Święte wraz z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem w naszej parafii będą sprawowane o godz.: 9:00 i 18:00.

W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

2.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

W piątek - Droga Krzyżowa o godz. 17:30 po której bezpośrednio będzie sprawowana Msza Święta.

W niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:15.

Ofiary składane podczas tych nabożeństw przeznaczone będą na dekorację i kwiaty
do Grobu Pańskiego.

3.Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Okazję do złożenia jałmużny będziemy mieli już od przyszłej niedzieli. Tradycyjnie na końcu katedry będzie wystawiona skrzynia do której składamy ofiary przeznaczone na pomoc dla osób najuboższych.

W Środę Popielcową  (17 lutego) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4.Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od godz. 17:00.

5.Za tydzień w niedzielę  21 lutego o godz. 12:00 będzie miało miejsce poświęcenie dewocjonaliów - dzieciom z Zespołu Szkół Katolickich, które w tym roku przystąpią do I komunii świętej. Tego dnia zapraszamy również rodziców na spotkanie organizacyjne.

6. W zeszłym tygodniu zakończyliśmy nasze spotkania duszpasterskie, które w tym roku ze względu na pandemię odbywały się w świątyni. Kilka osób informowało nas, że nie mogło odbyć kolędy w wyznaczonym terminie z różnych przyczyn. Dlatego tych wszystkich którzy pragną jeszcze przybyć na spotkanie duszpasterskie serdecznie zapraszamy we wtorek na Mszę Świętą o godz. 18:00.

Natomiast jeśli są osoby które nie mogą wychodzić ze swoich domów, a życzyłyby sobie wizytę duszpasterską – bardzo prosimy o indywidualne umówienie się poprzez telefon.

7.Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry  Włocławskiej. W tym celu w deklaracji PIT należy wpisać numer KRS 0000301363.

Bóg zapłać za podjęty trud i życzliwość.

8.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - szczególnie tygodnika „Idziemy”
i miesięcznika „Ex Cathedra”.

9.Drogim Parafianom i Miłym Gościom  na czas rozpoczynającego się Wielkiego Postu życzymy odwagi i determinacji w kroczeniu drogą do świętości.

Serdeczne życzenia i pamięć w modlitwie wyrażamy wobec wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

 

Szczęść Boże!