wczytywanie treści
Aktualności
11-04-2021
II Niedziela Wielkanocna

II NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

(11 kwietnia 2021r.)

 

2.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powrócili
śp. Andrzej Ciulik, Józefa Dąbrowska i Ryszard Niewiadomski.

Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek…..

2.Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Wśród różnych inicjatyw podejmowanych w Roku Rodziny oraz Roku św. Józefa chcemy zapewnić lepsze warunki mieszkańcom Domu Dziecka Caritas we Włocławku. Dlatego ofiary tradycyjnie zbierane dzisiaj na cele charytatywne przeznaczone będą na remont pokoi i wymiany mebli w dziecięcych pokojach.

3.Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17:30.

4. Z inicjatywy Pani Minister Anny Gębickiej - W nawie bocznej katedry prezentowana jest wystawa przygotowana przez Oddział Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Częstochowie w ramach projektu Częstochowscy Męczennicy za Wiarę i Ojczyznę .

5.Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku informuje, że:

- trwają zapisy na rok szkolny 2021/2022 do Publicznego Katolickiego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku,  w budynku szkoły podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 2A.

- trwają zapisy na rok szkolny 2021/2022 do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 2A.

- rekrutacja do klasy  pierwszej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego rozpocznie się
od dnia 17 maja i potrwa do 31 maja 2021 r. Szkoła bierze udział w naborze elektronicznym. W tym roku szkolnym oprócz klas o profilach: politechnicznym, humanistyczno-lingwistycznym i przyrodniczym Szkoła otwiera klasę o profilu sportowym. Dysponuje także internatem dla licealistów.

- Zapisy dzieci do przedszkola i klasy pierwszej odbywają się w godz. od 8.00 do 13.00
w sekretariacie szkoły podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 2A we Włocławku. Szkoła zachęca do przesłania kompletu dokumentów listownie na adres: ul. Wojska Polskiego 2A, 87-800 Włocławek. Wnioski rekrutacyjne do przedszkola i klas pierwszych szkoły podstawowej i liceum można pobrać w sekretariatach szkół lub ze strony internetowej www.zskdlugosz.pl Więcej szczegółów na internetowej stronie szkoły www.zskdlugosz.pl w zakładce Rekrutacja 2021/2022

 

6.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – szczególnie - Tygodnika „Idziemy”

7.Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom  życzymy, aby doświadczanie Bożego Miłosierdzia uzdalniało nas wszystkich do większej wrażliwości na potrzebujących wsparcia zarówno duchowego jak i materialnego.

A przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski.

 

Szczęść Boże!