wczytywanie treści
Aktualności
26-12-2021
Niedziela Świętej Rodziny

NIEDZIELA – ŚWIETO ŚWIĘTEJ RODZINY:
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
(26 grudnia 2021r.)

 

1.W ostatnim tygodniu do Domu Ojca powrócili śp.: Sylwester Krzesiak i Krzysztof Sobociński. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2.31 grudnia kończymy rok 2021. – Biskup Włocławski udzielił dyspensy od dnia pokuty, jaka obowiązuje w każdy piątek roku.

W piatek nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00!! Natomiast zapraszamy wszystkich na Mszę Św. o godz. 16:00 połączoną z nabożeństwem dziękczynno - przebłagalnym.

W sposób szczególny zapraszamy rodziny tych osób, które zmarły w mijającym - 2021 roku i miały pogrzeb w naszej parafii. Będziemy polecać tych zmarłych
w modlitwie wypominkowej. Podczas tego wyjątkowego nabożeństwa bardzo prosimy, aby po wyczytanych nazwiskach zmarłych, podczas śpiewu „wieczny odpoczynek racz im dać Panie”, ktoś z bliskich przeniósł do wyznaczonego miejsca - zapaloną świecę, która będzie już wcześniej przygotowana, , jako symbol wiecznej światłości.

Zniczy nie przynosimy ze sobą!!!

3.W sobotę  1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.

Msze Św. o godz. 8:30, 10:00, 12:00, i o 18:00.

4.W tym roku  nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Nasze spotkania kolędowe w kościele rozpoczniemy 3 stycznia. (plan)

Będą one przebiegały w następujący sposób:

Po Mszy Świętej, wspólnej modlitwie i błogosławieństwie wody (którą można przynieść w swoich naczyniach) każda rodzina otrzyma okolicznościową pamiątkę
z obrzędem błogosławieństwa domu.

Rodziny które chciałyby złożyć ofiarę kolędową – prosimy, aby uczyniły to
w podpisanej kopercie z dokładnym adresem, abyśmy ten fakt mogli odnotować
w kartotece parafialnej.

Po powrocie do naszych domów - dopełnieniem spotkania w kościele będzie wspólna modlitwa rodziny i pokropienie mieszkań wodą święconą.

Porządek spotkań kolędowych jest wywieszony również w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej parafii oraz  facebooku.

Natomiast Rodziny, które zaprosiły nas do swoich domów - poinformujemy
o terminach spotkań telefonicznie.

5.W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6.Na czas radosnego świętowania w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych niech Bóg umocni nas swoim błogosławieństwem.

 

Szczęść Boże!