wczytywanie treści
Aktualności
29-05-2022
Wniebowstąpienie Pańskie

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 (29 maja 2022r.)

 

1.W ostatnim tygodniu w drodze do wieczności poprzedzili nas: śp.  Zygmunt Kotlarz i Krystyna Matuszyńska. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..

2.Przed nami ostatnie dni maja – zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

3.Miesiąc czerwiec, który rozpocznie się w najbliższą środę w sposób szczególny dedykowany jest Sercu Jezusowemu, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej parafii będą sprawowane każdego dnia o godz. 17:30 z wyjątkiem soboty – tego dnia nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy Świętej wieczorowej

 

4.W poniedziałek (30 maja) na godz. 19:00, zapraszamy na kolejną odsłonę
XXXI Katedralnych Koncertów Organowych. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. 

5.W tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 12:00-16:00 i od 17:30

6.Natomiast w sobotę 4 czerwca, wspólnotę koła żywego różańca, wyjątkowo, zapraszamy na godz. 11.00, ponieważ w tym dniu Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski przewodniczył będzie Mszy św. poprzedzającej nowennę przed Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej oraz Jubileuszem 900-lecia Diecezji Włocławskiej.

 Do udziału w tej Mszy św. zaproszeni są wszyscy. Przybędą też delegacje
z każdego dekanatu, którym Ksiądz Biskup wręczy świece nawiedzenia. Te świece będziemy zapalali podczas nowenny, rozpoczynającej się 7 sierpnia br., oraz podczas nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej w parafiach.

7.Próba dla osób które w tym roku pragną przyjąć sakrament bierzmowania (zarówno młodzież jak i dorośli) będzie miało miejsce dzisiaj a także w niedzielę

5 czerwca - po Mszy św. o godz. 18:00. Obecność obowiązkowa!

8.Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od piątku podczas nabożeństw trwamy na nowennie przed tą uroczystością.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy

10.Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom  życzymy, radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu.

 

Szczęść Boże!