wczytywanie treści
Aktualności
17-07-2022
XVI NIDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- w piątek: święto św. Marii Magdaleny;

- w sobotę: święto św. Brygidy, zakonnicy i Patronki Europy.

2. Dzisiaj przypada 3 niedziela miesiąca – ofiarami w sposób szczególny wspieramy prace remontowo-konserwatorskie prowadzone w Katedrze.

3. W dniach od 24 do 31 lipca 2022 roku będziemy obchodzili 23 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”.

Z tej okazji MIVA Polska zwraca się  z apelem do Kierowców i Użytkowników pojazdów mechanicznych. Polega on na tym, aby kierowcy jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku i przeznaczyli go na środki transportu dla misjonarzy.

My również będziemy mogli włączyć się w to dzieło. Za tydzień w niedzielę 24 lipca, po każdej Mszy Świętej nastąpi poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyżej wymieniony cel.

4. 6 sierpnia już po raz 34 wyrusza na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej. Zapisy na szlak pątniczy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach od 9:00 – 10:00 i  od 16:00 - 17:00.

5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 17:00.

6. Od przyszłej soboty 23 lipca w każdą następną zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8:00. (wyjątek I sobota miesiąca).

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Idziemy”.

8. Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił w nowo rozpoczętym tygodniu. Udającym się na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej podróży w dotarciu do celu, a także powrotu do domu. A Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!