wczytywanie treści
Aktualności
04-12-2022
II NIEDZIELA ADWENTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca powróciła † Halina Łęga, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11:30. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

- w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. W Kościele od zeszłej soboty przeżywamy czas Adwentu, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Dlatego zapraszamy do udziału w Roratach, czyli Mszach świętych wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, które będą sprawowane w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 8:00. Na roraty zabierzmy nasze lampiony.

4. Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy 5 dzień nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: o godz. 17:15 – Nabożeństwo Eucharystyczne i Różaniec.

5. Również w dniu dzisiejszym obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. W całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych  na ten cel.

6. Wychodząc z katedry możemy wesprzeć „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” organizowane od lat przez Caritas - nabywając świece wigilijne w cenie 10 i 20 zł. Jest także do nabycia opłatek na stół wigilijny.

7. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie medalików i łańcuszków dzieciom przygotowującym się do I komunii Świętej z grupy parafialnej. 

8. W najbliższym czasie rozpoczniemy budowę Żłóbka, zostały też zamówione Choinki. Ofiary na ten cel możemy składać do puszki znajdującej się na końcu Katedry, bądź indywidualnie u Księży. Za każdy dar serca i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać!

9. W tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia, pragniemy również przy wsparciu darczyńców dotrzeć z paczkami do potrzebujących rodzin naszej parafii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – tygodnika „Idziemy”.

11. W związku z wielowiekową tradycją nawiedzania domów swoich parafian przez kapłanów pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców naszej parafii do udziału w kolędzie. Tegoroczna wizyta duszpasterska odbywać się będzie w dwóch formach.

a) Każda rodzina pragnąca przyjąć kolędującego kapłana proszona jest o zgłoszenie tego faktu do dnia 18 grudnia bieżącego roku.

Zgłoszenia takiego można dokonać  w kancelarii parafialnej lub zakrystii, a także:

- pod numerem telefonu 54 231 22 32 od poniedziałku do piątku w godz. 16-17

- drogą elektroniczną   katedra@diecezja.wloclawek.pl

podając imię i nazwisko, adres oraz nr telefonu.

Termin wizyty u zgłoszonych rodzin będzie podany:

- w ogłoszeniach duszpasterskich w święta Bożego Narodzenia 

- wywieszony w gablocie w kruchcie katedry

- zamieszczony  na: stronie internetowej parafii  www.katedrawloclawek.pl

oraz na Facebook’u parafii katedralnej

b) Rodziny, które nie zgłoszą woli przyjęcia kolędy w tradycyjnej formie zapraszamy do udziału we wspólnym kolędowaniu podczas Mszy Świętych sprawowanych w Katedrze w intencji Mieszkańców z poszczególnych ulic wg podanego harmonogramu.

Udział w spotkaniu kolędowym jest wyrazem przynależności do Kościoła Katolickiego, oraz utożsamienia się ze wspólnotą parafialną!

12. Parafianom i gościom życzymy dobrego i błogosławionego tygodnia. Niech czas Adwentu stanie się dla nas radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.

Szczęść Boże!