wczytywanie treści
Aktualności
11-12-2022
III NIEDZIELA ADWENTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przed nami ostatnie dni Adwentu, czyli czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Dlatego zapraszamy do udziału w Roratach, czyli Mszach świętych wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, które będą sprawowane w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 8:00.  Pamiętajmy o lampionach.

 

2. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia opłatki na stół wigilijny, a także świece Caritas  w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie dla dzieci z ubogich rodzin.

 

3. W tym tygodniu rozpoczniemy prace przy dekoracji świątecznej kościoła (budowie żłóbka, ustawianiu choinek). Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary przeznaczone na ten cel.

 

4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu, będzie w poniedziałek, wtorek  i środę od godz. 17:00.

 

5. We wtorek 13 grudnia przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji Msza Św. w intencji wszystkich ofiar tego czasu oraz w intencji naszej Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 18:00.

 

6. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i dobrego przeżycia rekolekcji parafialnych, które rozpoczną się w najbliższy piątek.

Plan rekolekcji:

PIĄTEK 16 GRUDNIA

18:00 – Msza święta z nauką ogólną

SOBOTA 17 GRUDNIA

 8:00 – Msza święta z nauką ogólną

10:00 – Msza święta z nauką dla wszystkich, szczególnie dla osób starszych i chorych (sakrament namaszczenia chorych)

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

NIEDZIELA 18 GRUDNIA

  7.00 – Msza święta z nauką ogólną

  8.30 – Msza święta z nauką ogólną

10.00 – Msza święta z nauką ogólną

12.00 – Msza święta z nauką dla dzieci 

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

 

7. Jest czymś oczywistym, że przed świętami Bożego Narodzenia wielu będzie chciało przystąpić do spowiedzi świętej. Już teraz prosimy o zastanowienie się nad terminem spowiedzi. Okazją do spowiedzi będzie czas rekolekcji adwentowych (spowiedź w sobotę 20 minut przed każdą Mszą Świętą). Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.

 

8. W czasie rekolekcji będzie można nabyć przy wyjściu z Katedry sianko na stół wigilijny wraz życzeniami świątecznymi, przygotowane przez naszych ministrantów. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki na wyjazd zimowy.

 

9. W przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z grupy z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Długosza.

 

10. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę 18 grudnia po mszy św. o godz. 18:00.

 

11. Wychodząc z katedry za ławkami znajduje się skrzynia z jałmużną adwentową. Ofiary które tam składamy będą przeznaczone na pomoc świąteczną osobom potrzebującym z naszej parafii.

 

12. W związku z wielowiekową tradycją nawiedzania domów swoich parafian przez kapłanów pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców naszej parafii do udziału w kolędzie.

Tegoroczna wizyta duszpasterska odbywać się będzie w dwóch formach.

.… 1 ….

Każda rodzina pragnąca przyjąć kolędującego kapłana proszona jest o zgłoszenie tego faktu do dnia 18 grudnia bieżącego roku.

Zgłoszenia takiego można dokonać  w kancelarii parafialnej lub zakrystii, a także:

- pod numerem telefonu 54 231 22 32 od poniedziałku do piątku w godz. 16-17

- drogą elektroniczną   katedra@diecezja.wloclawek.pl

podając imię i nazwisko, adres oraz nr telefonu.

Termin wizyty u zgłoszonych rodzin będzie podany:

- w ogłoszeniach duszpasterskich w święta Bożego Narodzenia 

- wywieszony w gablocie w kruchcie katedry

- zamieszczony  na: stronie internetowej parafii  www.katedrawloclawek.pl

oraz na Facebook’u parafii katedralnej

….  2  ….

Rodziny, które nie zgłoszą woli przyjęcia kolędy w tradycyjnej formie zapraszamy do udziału we wspólnym kolędowaniu podczas Mszy Świętych sprawowanych w Katedrze w intencji Mieszkańców z poszczególnych ulic według podanego harmonogramu.

 

13. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, w tym wyjątkowym czasie adwentu życzymy, abyśmy wspólnie poprzez dobre czyny, zdobywali górę świętości i łaskę Bożą. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

Szczęść Boże!