wczytywanie treści
Aktualności
01-01-2023
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.  Msze Św. o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i o 18:00.

2. W dniu wczorajszym zmarł emerytowany papież Benedykt XVI. Panu Bogu dziękujemy za życie i dzieło tego Wielkiego Papieża. Wielu z nas inspirowało się jego niezwykle głębokimi przemyśleniami. Dlatego prośmy w modlitwie, aby Bóg przyjął go do "domu Ojca". W intencji zmarłego Papieża będzie sprawowana Msza Św. dzisiaj o godz. 12:00. Pogrzeb Papieża seniora odbędzie się w Watykanie, w czwartek, 5 stycznia, o godz. 9. 30.

3. W dniu dzisiejszym przeżywamy kolejny już dzień Nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej w Znaku Ikony Jasnogórskiej oraz przed uroczystościami 900-lecia Diecezji Włocławskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 17:15 nabożeństwo eucharystyczne i różaniec.

4. W piątek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte sprawowane będą o godz. 8:30, 10:00, 12:00 i o 18:00. Podczas każdej Mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą nakreślimy na drzwiach naszych mieszkań litery C+M+B będące skrótem słów Christus Mansjonem Benedicat co znaczy: Niech Chrystus błogosławi ten dom.

5. Tego dnia odbędzie się również  Orszak Trzech Króli, na który zapraszamy wszystkich którzy chcą zamanifestować swoją wiarę, krocząc z radosnym śpiewem kolęd i pastorałek, ulicami naszego miasta. Orszak będzie miał następujący przebieg:

12.00 - Msza św. w Bazylice Katedralnej.

Około godz. 13.00 rozpoczęcie występami młodzieżowymi w Katedrze i Placu Katedralnym

- Przejście Orszaku ulicami: Gdańska, Bulwary do Placu na Starym Rynku

- okolicznościowe scenki  na Starym Rynku

- Zespół Pieśni i Tańca Kujawy - koncert kolęd i pastorałek

Po zakończeniu  - Ciepły posiłek

6. Również 6 stycznia - przypada 23 rocznica święceń biskupich J. E. Ks. Bpa Stanisława Gębickiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym Jubilacie.

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę Msza Święta wynagradzająca za grzechy i zniewagi Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9:00. W tym dniu po nabożeństwie różańcowym zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca i Kręgu Biblijnego na noworoczne spotkanie w plebanii.

8. Kontynuujemy nasze spotkania kolędowe: te Rodziny, które zaprosiły nas do swoich domów – zostały poinformowane lub w najbliższym czasie poinformujemy telefonicznie o terminach tych spotkań. Natomiast w tym tygodniu zapraszamy również na Msze Święte w intencji rodzin naszej parafii. I tak w poniedziałek zapraszamy mieszkańców ul. Toruńskiej bloki nr 51, 51A, 53, 53A, 53B, 53C, a we wtorek mieszkańców bloków nr 55, 57, 59, 61, 63. Po Mszy Świętej - spotkanie duszpasterskie, które będzie przebiegało w następujący sposób: omówienie wydarzeń duszpasterskich i spraw bieżących w parafii. modlitwa w  intencji rodzin, błogosławieństwo wody (którą można przynieść w swoich naczyniach). Na zakończenie, każda rodzina otrzyma okolicznościową pamiątkę z obrzędem błogosławieństwa domu. Rodziny które chciałyby złożyć ofiarę kolędową – prosimy, aby uczyniły to w podpisanej kopercie z dokładnym adresem, abyśmy ten fakt mogli odnotować w kartotece parafialnej. Po powrocie do naszych domów dopełnieniem spotkania w kościele będzie wspólna modlitwa rodziny i pokropienie mieszkań wodą święconą.

9. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. godz.. 18:00 – spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

10. W tym tygodniu ze względu na wizytę duszpasterską – nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu, a w kancelarii księża będą dostępni zaraz po zakończonej Mszy Św. o godz. 18:00.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Idziemy” oraz naszego parafialnego czasopisma „Ex Cathedra”. Są też do nabycia kalendarze katedralne.

12. Na kolejne dni przeżywania prawdy o Tajemnicy Wcielenia niech Bóg umocni nas swoim błogosławieństwem.

Szczęść Boże!