wczytywanie treści
Aktualności
07-05-2023
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Trwamy w pięknym miesiącu jakim jest maj, który zawsze każdemu polskiemu sercu kojarzy się z miesiącem Maryjnym. Dlatego zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

2. Dziś po Mszy Świętej wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

3. Jutro w liturgii Kościoła będziemy przeżywali Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Tego dnia swoje święto patronalne przeżywać będzie Ksiądz Biskup senior Stanisław Gębicki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Czcigodnym Solenizancie.

4. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I komunii Św. zapraszamy na spotkania w następujących dniach:

- Grupa parafialna – poniedziałek i wtorek – godz. 16:00;

- Zespół Szkół Katolickich – wtorek i środę – godz. 14:15.

W piątek o godz. 16:00 – nabożeństwo pokutne dla dzieci z grupy parafialnej.

5. Także od jutra rozpoczną się XXXII Katedralne Koncerty Organowe. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie z muzyką klasyczną różnych epok w kolejne poniedziałki na godz. 19:00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

6. W sobotę 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po zakończonej Eucharystii, nabożeństwo różańcowe, połączone z procesją wokół katedry z figurą Matki Bożej. Zachęcamy do przyniesienia świec czy lampionów. Nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii będą odbywać się trzynastego dnia każdego miesiąca od maja do października włącznie. Zachęcamy do licznego udziału!!

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza nowego numeru parafialnego czasopisma „ExCathedra”.

8. Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom  życzymy, radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Maturzystom, życzymy światła Ducha Świętego i opieki Maryi – Stolicy Mądrości.

 

Szczęść Boże!