wczytywanie treści
Aktualności
03-12-2023
I NIEDZIELA ADWENTU - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W ostatnim tygodniu w drodze do wieczności poprzedził nas † Tadeusz Michalski. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie….

2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:

- w czwartek – wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,

- w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu i jednocześnie nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W tym wyjątkowym czasie zapraszamy, szczególnie dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do udziału w Roratach, czyli Mszach świętych wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, które będą sprawowane w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 8:00.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12:00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, a także rodziców dzieci komunijnych z grupy parafialnej.

5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu od poniedziałku do piątku od godz. 17:30

6. W tym tygodniu Pan Kościelny Rafał, uda się do naszych domów z opłatkiem na stół wigilijny. Opłatek można również nabyć wychodząc z Katedry. Są także dostępne świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Caritas dochód ze sprzedaży świec przeznacza dla dzieci z ubogich rodzin.

7. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywali nasz adwentowy dzień skupienia. Okazja do spowiedzi około 20 minut przed każdą Mszą Świętą.

8. Również w przyszłą niedzielę będziemy mogli włączyć się w ogólnopolską inicjatywę dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Swój dar będziemy mogli złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła.

9. W niedzielę 10 grudnia – na Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się także poświęcenie medalików i łańcuszków dzieciom przygotowującym się do
I komunii Świętej z Zespołu Szkół Katolickich.

10. W tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia, pragniemy również przy wsparciu darczyńców dotrzeć z paczkami do potrzebujących rodzin naszej parafii.

11. Teologiczne Towarzystwo Naukowe zaprasza w dniu 6 grudnia na godz. 16:00 na wykład otwarty pt.: „Błogosławiony Biskup Michał Kozal – próba odczytania dzisiaj”, który odbędzie się w auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Wstęp wolny.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, szczególnie: tygodnika „Idziemy”, Jest też nowy numer naszego parafialnego czasopisma „ExCathedra”.

13. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego i radosnego tygodnia, niech rozpoczęty adwent stanie się dla nas czasem wzrastania
w świętości. 

 

Szczęść Boże!