wczytywanie treści
Aktualności
14-04-2024
III NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Kościele Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XVI Tydzień Biblijny. Celem tej inicjatywy jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu osobistym wiernych oraz w życiu całego Kościoła. Przyjmijmy do serca zaproszenie, aby częściej sięgać po Pismo Święte i podjąć próbę osobistej medytacji nad Słowem Bożym.

2. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej, zapraszamy na spotkania w następujących dniach:

Grupa Parafialna:

- środa – godz. 16:00;

- piątek – godz. 16:00.  

Zespół Szkół Katolickich:

- poniedziałek - po zakończeniu zajęć szkolnych;

- czwartek - po zakończeniu zajęć szkolnych.

3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od godziny 17:30.

4. W dniach 19-20 kwietnia 2024r. we Włocławku będzie odbywał się III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Chóralnej. W piątek 19 kwietnia w godzinach od 10:00 do 16:00 w katedrze będą odbywały się przesłuchania konkursowe organistów. Po Mszy Świętej wieczornej ogłoszenie wyników konkursu. Natomiast w sobotę 20 kwietnia o godz. 18:00 Msza Św. z udziałem chórów które brały udział w konkursie, a po zakończonej Eucharystii ogłoszenie wyników konkursu i koncert laureatów.

5. Składam serdeczne podziękowania za pomoc w uporządkowaniu świątyni i rozbiórce Grobu Pańskiego – s. Anieli i p. Rafałowi.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodnika „Idziemy” .

7. Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom i Przyjaciołom Katedry życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu.

Szczęść Boże!