wczytywanie treści
Aktualności
19-05-2024
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W ostatnim tygodniu w drodze do wieczności poprzedzili nas: † Bogdan Wulfowski i † Anna Paradowska. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu - Wieczny odpoczynek….

2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

3. W dniu dzisiejszym przypada również trzecia niedziela miesiąca. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary, którymi wspieramy prace gospodarcze prowadzone w naszej katedrze.

4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszej parafii są sprawowane codziennie o godz. 17:30 (z wyjątkiem soboty – ze względu na popołudniowe uroczystości nabożeństwo będzie po Mszy Świętej wieczorowej)

5. W tym tygodniu w liturgii kościoła będziemy przeżywali:

- jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

- w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

6. Jutro o godz. 19:00 zapraszamy na kolejny już koncert z cyklu XXXIII Katedralnych Koncertów Organowych.

7. Dzieci przygotowujące się do komunii rocznicowej z grupy parafialnej zapraszamy na próbę i sakrament spowiedzi w piątek 24 maja na godz. 16:00.

8. Natomiast Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkania w kancelarii parafialnej:

- we wtorek, godz. 19:00 - kl. 8 a i b ze szkoły nr 3

- w czwartek godz. 19:00 - młodzież z pozostałych szkół 

Proszę zabrać ze sobą indeksy bierzmowanych – obecność obowiązkowa!

9. W sobotę 25 maja diakoni naszego włocławskiego seminarium przyjmą święcenia Prezbiteratu. W przeddzień, tj. w piątek  24 maja  o godz. 19.00 w Katedrze odbędzie się diecezjalne czuwanie modlitewne, prowadzone przez kleryków, podczas którego będziemy prosić Boga w intencji przyszłych neoprezbiterów.

Chcemy modlić się też o potrzebne łaski dla kapłanów naszej diecezji, posługujących w kraju i poza jego granicami, jak również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

10. W przyszłą niedzielę 26 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy w Kościele okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – jest nowy numer tygodnika „Idziemy”.

12. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom  życzymy, radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. W sposób szczególny, naszą wdzięczną pamięcią w modlitwie, pragniemy ogarnąć wszystkie drogie, kochane Mamy i prosić dla żyjących o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.

 

Szczęść Boże!